‍ سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: برداشت سیب زمینی در سطح ۲۰۳۰ هکتار از زمین‌های زراعی این شهرستان آغاز شده و پیش بینی می‌شود حدود ۱۰۰ هزار تن محصول از این زمین‌ها برداشت و در بازار عرضه شود. مهندس ابراهیم دارایی افزود: متوسط برداشت سیب زمینی در هر هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان […]

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: برداشت سیب زمینی در سطح ۲۰۳۰ هکتار از زمین‌های زراعی این شهرستان آغاز شده و پیش بینی می‌شود حدود ۱۰۰ هزار تن محصول از این زمین‌ها برداشت و در بازار عرضه شود.

مهندس ابراهیم دارایی افزود: متوسط برداشت سیب زمینی در هر هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان کرمانشاه ۵۰ تن است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه عمده ارقام سیب‌زمینی کشت شده در این شهرستان را، آگریا، سانته، میلوا، ایلونا و کایزر ذکر کرد و ادامه داد: کشت سیب زمینی در شهرستان کرمانشاه از اسفند ماه آغاز و اوایل خرداد برداشت می‌شود.

ایشان یادآور شدند: با توجه به پتانسیل خوبی که در این زمینه وجود دارد یکی از اولویت های این شهرستان را به افزایش تولید و ارتقاء سطح کمی و کیفی این محصول اشاره نمود.

وی به خدمات کارشناسان مراکزجهادکشاورزی دهستان های تابعه به کشاورزان از مرحله کاشت تا برداشت اشاره کرد و گفت: از اقدام‌های این مدیریت در خصوص محصول سیب زمینی، برگزاری کلاسهای آموزشی ترویجی، آموزش‌های انفرادی بهره برداران، ترغیب کشاورزان جهت تهیه بذر مرغوب و تأمین نهاده‌ها و تنظیم بازار محصول در زمان برداشت است.

نامبرده افزود: با توجه به اهمیت محصول سیب زمینی در الگوی غذایی خانوارهای ایرانی سعی بر این است که باتلاش کارشناسان، کلیه موانع و مشکلات موجود در عملیات کاشت، داشت و برداشت شناسایی و رفع گردد و عوامل بیماری زا و آفات و روش مبارزه با آنها به صورت صحیح به کشاورزان آموزش داده شود، بدینوسیله عملکرد در واحد سطح افزایش یافته و محصول تولیدی از کیفیت بالایی برخوردار شود.