مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: برآورد می‌شود امسال 530 تن گل‌محمدی تَر در باغات استان تولید شود. وی با بیان اینکه در همه شهرستان‌های استان بجز دو شهرستان قصرشیرین و سرپلذهاب باغات گل محمدی داریم، گفت: بیشترین باغات گل محمدی استان در دو شهرستان کنگاور و هرسین به ترتیب با 145 و […]

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: برآورد می‌شود امسال 530 تن گل‌محمدی تَر در باغات استان تولید شود.

وی با بیان اینکه در همه شهرستان‌های استان بجز دو شهرستان قصرشیرین و سرپلذهاب باغات گل محمدی داریم، گفت: بیشترین باغات گل محمدی استان در دو شهرستان کنگاور و هرسین به ترتیب با 145 و 63 هکتار قرار دارند.

زارعی با اشاره به آغاز برداشت گل محمدی از باغات استان از هفته اول اردیبهشت، گفت: برداشت گل محمدی در استان تا آخر اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به وجود مراکز فرآوری گلمحمدی در استان داشت و گفت: در استان کرمانشاه سه مرکز فرآوری گل‌محمدی فعال است که یک واحد آن در شهرستان هرسین و دو واحد دیگر در شهرستان کرمانشاه قرار دارند و این واحدها ظرفیت تولید 2067 تن گلاب را دارند.

زارعی افزود: گل محمدی به صورت تازه، خشک، غنچه خشک، گلاب و اسانس عرضه می‌شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به برنامه استان برای توسعه گلستان‌های گل محمدی داشت و گفت: امسال برای ایجاد 200 هکتار باغ گل محمدی در استان برنامه ریزی کرده‌ایم.

گفتنی است که: سطح گلستان‌های گل محمدی استان کرمانشاه 304 هکتار می باشد که از این سطح 222 هکتار آن بارور بوده و 82 هکتار دیگر هنوز به مرحله باروری نرسیده‌ است. همچنین 280 هکتار از گلستان‌های استان آبی بوده و مابقی دیم است.

  • منبع خبر : ایسنا