سرشماری پاییزه پستانداران بزرگ در استان کرمانشاه با حضور محیط بانان، کارشناسان و فعالان محیط زیست و اساتید این حوزه از هفته اول آذر با هدف کسب اطلاعات جمعیتی و برنامه ریزی آغاز شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه، اکیپ هایی از محیط بانان و کارشناسان این حوزه بمدت یکماه […]

سرشماری پاییزه پستانداران بزرگ در استان کرمانشاه با حضور محیط بانان، کارشناسان و فعالان محیط زیست و اساتید این حوزه از هفته اول آذر با هدف کسب اطلاعات جمعیتی و برنامه ریزی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه، اکیپ هایی از محیط بانان و کارشناسان این حوزه بمدت یکماه در 9 منطقه به پایش گونه های پستانداران می پردازند.
فریدون یاوری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: برآورد جمعیت گونه های پستاندار برای برنامه ریزی حفاظتی و تنوع زیستی از مهمترین اهداف این سرشماری است.
وی افزود: استان کرمانشاه با تنوع آب و هوایی و زیستی دارای گونه های متنوعی از جمله شوکا، کل و بز، آهو، قوچ و میش، پلنگ، خرس قهوه ای و سایر پستانداران است. یاوری گفت: استان کرمانشاه دارای 3 منطقه حفاظت شده، یک پناهگاه حیات وحش، 2 اثر طبیعی ملی و 4 منطقه شکار و تیراندازی ممنوع است.