مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی درباره اثرات کرونا بر تردد و جابجایی مسافران اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۱۷۳ هزار ۳۷۰ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و سواری در سطح استان کرمانشاه تردد داشته اند که از نظر تردد نسبت به مدت مشابه سال قبل از کاهش ۲۸ […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی درباره اثرات کرونا بر تردد و جابجایی مسافران اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۱۷۳ هزار ۳۷۰ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و سواری در سطح استان کرمانشاه تردد داشته اند که از نظر تردد نسبت به مدت مشابه سال قبل از کاهش ۲۸ درصدی حکایت دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه مهندس فریبرز کرمی گفت: تردد بیش از ۲۲هزار دستگاه اتوبوس و کاهش ۳۳ درصدی ترددناوگان، تردد ۳۵ هزار دستگاه مینی‌بوس و کاهش ۴۴ درصدی و تردد ۱۱۵ دستگاه سواری و کاهش ۱۸ درصدی تردد خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد:همچنین یک میلیون و ۳۶۰ هزار مسافر در سطح استان کرمانشاه جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد کاهش داشته اند.

کرمی تصریح کرد: ۳۳۷هزار مسافر به وسیله اتوبوس، ۵۷۷هزار با مینی بوس و ۴۴۵ هزار نفر به وسیله سواری جا به جا شد.

وی عنوان کرد: شمار مسافران جابجا شده از طریق اتوبوس ۴۷ درصد، از طریق مینی بوس ۴۸ درصد و سواری ۱۸ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: ناوگان حمل و نقل استان ۲هزار و ۸۹۸ راننده دارد که ۹۸۹نفر بین ۴۰تا۴۹ و ۹۴۹نفر بیش از ۵۰ سال سن دارند.

کرمی تصریح کرد: ۲۰۲ دستگاه اتوبوس خطی فعال داریم که میانگین عمر ناوگان آن به ۹ سال می‌رسد و با در اختیار داشتن ۹۰۰ دستگاه مینی‌بوس میانگین عمر ناوگان مینی‌بوسی استان ۲۹ سال است همچنین میانگین عمر ناوگان سواری ۱۱ سال بوده و تعداد آن ۸۷۴ دستگاه است.