استاندار کرمانشاه گفت: باید تلاش، ایثار و فداکاری دوستداران محیط زیست در کرمانشاه به عنوان الگویی مناسب در سطح کشور معرفی شود تا حساسیت و مسوولیت پذیری همه مردم برای حفظ این ثروت بین نسلی بیشتر شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه ای که با حضور معاون وزیر جهاد […]

استاندار کرمانشاه گفت: باید تلاش، ایثار و فداکاری دوستداران محیط زیست در کرمانشاه به عنوان الگویی مناسب در سطح کشور معرفی شود تا حساسیت و مسوولیت پذیری همه مردم برای حفظ این ثروت بین نسلی بیشتر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه ای که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد؛ به لزوم تجهیز پایگاه های اطفای حریق استان اشاره کرد و اظهار داشت: هر چند در بحران آتش سوزی بوزین و مرخیل با مشارکت مردمی موفق به مهار آتش شدیم، اما دارا بودن تجهیزات مناسب لازمه حفاظت از منابع طبیعی است.

مقام ارشد استان ضمن اظهار تشکر و قدردانی از تلاش شبانه روزی مدیرکل و پرسنل منابع طبیعی تصریح کرد: مردم کرمانشاه بسیار علاقه مند به منابع طبیعی هستند و برای حفاظت از این عنوان سرمایه ارزشمند جان خودشان را فدای حفظ این ثروت عظیم می نمایند.

وی افزود: باید تلاش کنیم؛ این سرمایه برای نسل های آینده حفظ شود و‌ سطح مسوولیت پذیری اجتماعی را نسبت به این مهم افزایش دهیم در بوزین و مرخیل شاهد بودیم که مردم برای حفظ منابع طبیعی جانفشانی و ایثار کردند و این اقدام در تاریخ به یادگار باقی خواهد ماند.

بازوند با بیان اینکه منابع طبیعی و پوشش های جنگلی منابع بی بدیلی هستند؛ خاطرنشان ساخت: این سرمایه ارزشمند ممکن است در هر زمانی در معرض خطر و‌ تهدید باشند و بر این اساس نیازمند حمایت دستگاه های ملی برای تقویت پایگاه های اطفاء حریق و‌جذب نیروهای توانمند به صورت فصلی نیرو هستیم.

وی افزود: اگر نقش درخت بلوط در اقتصاد مردم منطقه مشخص شود، مردم بیشتر از این پوشش جنگلی حفاظت خواهند کرد، همچنین خیلی از درختان در پوشش های جنگلی خشک شده اند و‌ تعیین تکلیف نشده اند که یکی از عوامل تشدید کننده آتش است.