استاندار کرمانشاه اجرای طرح بورسیه شغلی در دانشگاه‌ها را فرصتی برای استفاده از ظرفیت نیروی انسانی برشمرد و تاکید کرد: به اصل این ایده برای استان نیاز داریم زیرا تمرکز برای جذب نخبگان یکی از گلوگاه‌های کمک به توسعه اقتصادی و حرکت علمی در کرمانشاه است.

استاندار کرمانشاه اجرای طرح بورسیه شغلی در دانشگاه‌ها را فرصتی برای استفاده از ظرفیت نیروی انسانی برشمرد و تاکید کرد: به اصل این ایده برای استان نیاز داریم زیرا تمرکز برای جذب نخبگان یکی از گلوگاه‌های کمک به توسعه اقتصادی و حرکت علمی در کرمانشاه است.

به گزارش چویر نیوز به نقل از ایرنا، «محمدطیب صحرایی» روز یکشنبه در هشتاد و دومین جلسه شورای گفت‌ و گوی دولت و بخش خصوصی که با محوریت بهبود فضای کسب و کار و طرح بورسیه شغلی در دانشگاه‌ها برگزار شد، افزود: از هیچ فرصتی برای توسعه استان کرمانشاه چشم‌پوشی نخواهیم کرد.

وی با اشاره به فرصت‌ها و سرمایه‌های متعددی که استان کرمانشاه دارد، نیروی انسانی را از مهمترین این سرمایه‌ها دانست و گفت: هرچقدر این سرمایه‌ها را زودتر دریابیم نتایج بهتری خواهیم گرفت.

استاندار کرمانشاه بر لزوم افزایش کیفیت و اجرای تخصصی این طرح تاکید کرد و یادآور شد: باید طرح بورسیه شغلی در دانشگاه‌ها به طرحی چابک و اثرگذار تبدیل شود و از همه ظرفیت‌های قانونی برای اجرای هرچه بهتر آن استفاده کنیم.
صحرایی با بیان اینکه ورود دانشجویان به فضای صنعت باید واقعی باشد، خاطرنشان کرد: لازم است آمادگی برای ورود به بازار کار را از دانش‌آموزان آغاز کنیم.

وی سپس از تمرکز خود بر پیگیری مسایل اقتصادی استان با هدف رفع موانع پیش روی کسب و کارها، کمک به اشتغال و رونق تولید در استان یاد کرد و ادامه داد: طی چند وقت اخیر اقدامات خوبی بخصوص در زمینه مباحث بانکی رخ داد.

وی همچنین به عادی‌سازی روابط ایران و عربستان اشاره کرد و گفت: ما هم باید تا حد امکان از این فرصت برای کرمانشاه استفاده کنیم.

رییس اتاق کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه ذیل این شورا یک کمیته برای بررسی کارشناسی و چکش‌کاری مسایل نیز به صورت مستمر فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم از ظرفیت و نظرات تمام تشکل‌های بخش خصوصی در شورای گفت‌ و گو استفاده کنیم.

«کیوان کاشفی» از شورای گفت‌ و گو به عنوان کوتاه‌ترین مسیر برای اصلاح قوانین و مقررات مخل فضای کسب و کار یاد کرد و افزود: در سال جاری سه مصوبه ملی در شورای گفت‌ و گو کرمانشاه داشتیم که به تصویب شورای ملی نیز رسید.

موضوع دیگری که کاشفی به آن اشاره کرد، برگزاری انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمانشاه همزمان با سراسر کشور بود که مورد استقبال بخش خصوصی قرار گرفت و گفت: در دوره دهم هم از ظرفیت جوانان استفاده شد و هم تلاش کردیم از افراد باسابقه و با تجربه بهره ببریم.

وی ابراز امیدواری کرد دوره دهم اتاق بازرگانی به توسعه اقتصادی استان کمک کند و گفت: بعد از رسیدن اعتبارنامه‌ها بنا داریم نشست هیات نمایندگان دوره جدید و استاندار را برگزار کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای به سابقه شورای گفت‌ و گو داشت و با بیان اینکه این شورا برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ و براساس برنامه پنجم توسعه به صورت ملی شکل گرفت، افزود: باتوجه به اثرگذاری خوب این شورا در سال ۱۳۹۰ با تصویب قانون بهبود فضای کسب و کار، در استان‌ها نیز راه‌اندازی شد.
رییس کل دادگستری استان کرمانشاه نیز در این جلسه بر لزوم تسهیل شرایط پیش روی کسب و کارها تاکید کرد و گفت: متاسفانه ما با فراوانی قوانین مواجهیم که به مشکلات دامن می‌زند.

«پرویز توسلی‌زاده» اضافه کرد: تلاش می‌کنیم مباحث و پرونده‌های مربوط به کسب و کارها در کوتاهترین زمان حل و فصل شود.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه، بر لزوم کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری نیز با استفاده از ظرفیت مرکز داوری تاکید کرد.

در این جلسه مباحث و پیشنهاداتی هم در باره وضعیت فضای کسب و کار استان و تلاش برای بهبود آن مطرح شد.

  • منبع خبر : ایرنا