پرسنل اداری و آموزشی واحد دختران هنرستان هنرهای زیبای کرمانشاه به مجتمع فرهنگی و هنری وحدت انتقال خواهند یافت. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه‌؛ بهرام فاضلی ضمن دیدار با عوامل اداری و آموزشی هنرستان هنرهای زیبای کرمانشاه، اعلام کرد‌‌؛ ابتدای تیرماه مجموعه دختران این هنرستان به مجتمع فرهنگی […]

پرسنل اداری و آموزشی واحد دختران هنرستان هنرهای زیبای کرمانشاه به مجتمع فرهنگی و هنری وحدت انتقال خواهند یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه‌؛ بهرام فاضلی ضمن دیدار با عوامل اداری و آموزشی هنرستان هنرهای زیبای کرمانشاه، اعلام کرد‌‌؛ ابتدای تیرماه مجموعه دختران این هنرستان به مجتمع فرهنگی و هنری وحدت واقع در میدان آیت ا… جلیلی منتقل خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: ازآنجا که هنرآموزان هنرستان‌ها و مراکز فنی پس از اخذ دیپلم ‌مستقیم به عنوان یک کارآفرین وارد بازار کسب و کار و تولید می‌شوند لذا باید سعی کنیم با تربیت نیروی انسانی ماهر براساس نیاز جامعه علاوه بر اینکه از بیکار شدن دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف تحصیلی و هدر رفتن سرمایه‌ها جلوگیری کنیم، موجبات سپرده شدن امور شغلی به افراد متخصص و متبحر را فراهم آوریم. .

فاضلی بیان داشت: هنرستان ها به عنوان دستگاه متولی تربیت و پرورش نیروی انسانی جامعه با ارائه رشته‌های متعدد و متناسب با بازار کار می‌تواند زمینه‌ساز توسعه استان در زمینه‌های مختلف باشد و کمبود نیروی انسانی کارآزموده و متخصص را جبران کند.

وی نقش هنرستان ها را در کاهش ناهنجاری های اجتماعی، اساسی و مهم برشمرد و گفت : با توجه به اینکه مکان های فرهنگی و هنری محمل مناسبی برای القای الگوهای فرهنگی مناسب و مبتنی بر ارزش هاست و به نوعی موجب شکل‌گیری شخصیت هنری و فرهنگی هنرجویان می‌شود، بنابراین بسته شدن و کم کاری هر هنرستانی در واقع موجب بازشدن دری به سمت ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ادامه داد: جستجوگری و خلاقیت ملاک هنرجویان هنر بوده و به واسطه انجام توأمان فعالیت‌های عملی و آموزشی و در نتیجه توسعه و تعالی فکر و بسط اندیشه عموما خروجی چنین هنرستانهایی افرادی نسبتا خودساخته، کمال‌طلب و معرفت‌گرا می‌باشد.

وی ادامه داد: از آنجا که دختران در جامعه ما بیشتر به حمایت نیازمندند،باید تلاشی صورت گیرد تا سهم دختران در هنرستان ارتقا یابد، تنوع رشته و گسترش آن در مناطق مختلف می‌تواند زمینه ساز اشتغال آنها شود و بدون شک این فرآیند با وارد کردن زنان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند بازار کسب و کار را رونق خواهد داد و سرمایه انسانی را هم ارتقا خواهد بخشید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد : به دلیل اینکه مجتمع فرهنگی و هنری وحدت چندین سال به عنوان مرکز دانشگاهی مورد استفاده قرار گرفته از امکانات و تجهیزات بیشتر و کامل تری نسبت به مکان فعلی هنرستان برخوردار بوده و از فضای آموزشی بیشتری بهره مند می باشد.

فاضلی ادامه داد: وجود انجمن های فرهنگی و هنری متعدد در این مجتمع و همجواری با کتابخانه بسیار ارزشمند استاد بهزاد کرمانشاهی؛ این امکان را فراهم می سازد تا یک مکان آموزشی گسترده تر، با امکانات ویژه و درخور توجه و تاثیرگذار فراهم شود و منشا موفقیت های بیشتر هنرآموزان را فراهم آورد.

فاضلی همچنین اظهار داشت: هنرستان مذکور از ابتدای تاسیس تاکنون، بسیار مفید و موثر عمل کرده و هنرمندان ارزشمندی فارغ التحصیل شده و به فضای اشتغال استان ورود پیدا کرده اند.

وی در پایان گفت‌؛ در سال‌های اخیر نیز هنرآموزان این هنرستان، علی الخصوص واحد دختران در مسابقات و جشنواره های مختلف استانی و سراسری بسیار خوش درخشیده و مایه مباهات استان شده اند و این مهم می طلبد شرایط آموزشی بهتری را برای آنان مهیا کنیم

شایان ذکر است؛ در حال حاضر واحد دختران این هنرستان با ۱۳۰ هنرجو به مدیریت دلسوزانه منیر الهیاری، در رشته های گرافیک؛ سینما، انیمیشن و نقاشی فعال بوده و همچنین تلاش می شود مجوز تدریس رشته های موسیقی، نمایش و عکاسی برای سال تحصیلی جدید هرچه زودتر فراهم شود.