اولین دوره کارگاه تخصصی داستان نویسی ویژه نوجوانان با دعوت از نویسنده های مطرح کشور و با حضور نوجوانان دختر و پسر نویسنده از سراسر استان آغاز به کار کرد.

اولین دوره کارگاه تخصصی داستان نویسی ویژه نوجوانان با دعوت از نویسنده های مطرح کشور و با حضور نوجوانان دختر و پسر نویسنده از سراسر استان آغاز به کار کرد.

به گزارش چویر نیوز این کارگاه تخصصی داستان نویسی با هدف توانمند سازی نوجوانان علاقمند به حوزه نویسندگی به همت کانون پرورش فکری استان کرمانشاه و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار می گردد.
محمد خیاط زنجانی مدیرکل کانون استان کرمانشاه در مراسم افتتاحیه این کارگاه اظهار داشت: هدف از برگزاری این کارگاه توانمند سازی نوجوانان نویسنده استان بوده و به دنبال علاقمند نمودن آنها به نویسندگی نیستیم.
زنجانی هدف دیگر این دوره را الگوسازی عنوان نمود و گفت: با توجه به نقش مهم الگو در تربیت بخصوص در سن نوجوانی سعی داریم تا با دعوت از نویسنده های مطرح کشور الگوهای خوبی در حوزه نویسندگی معرفی نماییم.
در همین راستا چهار نفر از افرادی که در سطح ملی صاحب اثر هستند را به عنوان مدرس دعوت نموده ایم تا طی ۴ هفته در روزهای پنج شنبه و جمعه در دو کارگاه مجزای دختر و پسر حاضرین را آموزش بدهند.

وی افزود: افرادی که در این دوره ها شرکت کرده و تکالیف را انجام بدهند یکی از داستان هایشان که از سوی داورها پذیرفته شود در کتاب پایانی این دوره چاپ و منتشر خواهد شد. همچنین گواهی نامه مشترکی از سوی کانون پرورش فکری و اداره کل فرهنگ و ارشاد به تمامی شرکت کنندگان اهداء خواهد شد.
مدیرکل کانون استان کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به اینکه سن کنشگری در جامعه کاهش یافته و امروزه شاهد حضور نوجوانان در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی هستیم باید تلاش نماییم که با افزایش گستره ی فعالیت های نوجوانان برنامه های اجتماعی و فرهنگی با کنشگری این رده سنی شکل بگیرد.
در بخش دیگری از مراسم افتتاحیه این کارگاه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه برگزاری دوره تخصصی داستان نویسی ویژه نوجوانان یک اتفاق مبارک است اظهار داشت: امیدواریم نتیجه برگزاری این کارگاه این باشد که نویسندگان نوجوان کرمانشاهی در سطح ملی بدرخشند.
علی صفدری افزود: با توجه به اینکه در هنرهای محتوایی دارای ضعف هستیم کار خوبی که در حوزه داستان نویسی می توان انجام داد تولید محتوا می باشد.

گفتنی است از مجموع ۱۳۶ نفری که برای این کارگاه ثبت نام نمودند ۷۴ نفر در آزمون ورودی شرکت کردند که در نهایت از میان آنها دو گروه ۲۵ نفره جهت شرکت در کلاس ها انتخاب می شوند.
موسسه فرهنگی هنری پرنیان دیبای هنر بیستون، کانون پرورش فکری و فرهنگ و ارشاد اسلامی را در برگزاری این کارگاه همراهی می نماید.

  • منبع خبر : چویرنیوز