معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به بارش ۲۴میلیمتری در مدت زمان کوتاهی گفت:بارش کم سابقه در مدت زمان کوتاه دلیل آبگرفتگی معابر کرمانشاه است. مهندس خسرو عیساییان معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه در گفتگوی تلفنی با برنامه رادیویی سرچراغ ، اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی از روز گذشته کلیه نیروهای آتش […]

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به بارش ۲۴میلیمتری در مدت زمان کوتاهی گفت:بارش کم سابقه در مدت زمان کوتاه دلیل آبگرفتگی معابر کرمانشاه است.

مهندس خسرو عیساییان معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه در گفتگوی تلفنی با برنامه رادیویی سرچراغ ، اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی از روز گذشته کلیه نیروهای آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و پرسنل خدماتی مناطق هشت‌گانه آمادگی کامل برای براش های امروز را داشتند.
وی افزود: از صبح امروز پاکسازی جوی و کانال های دفع آب سطحی در مناطق شهرداری با تمام توان در دستور کار قرار گرفت.
معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به حجم بالای بارش در مدت زمان کوتاهی، تصریح کرد: بارش کم سابقه ۲۴میلیمتری در مدت زمان کوتاهی باعث آبگرفتگی و سیلاب در برخی معابر کرمانشاه شد که نیروهای خدماتی مناطق در کوتاه ترین زمان ممکن در راستای رفع مشکلات شهروندان اقدام کردند تا خطری شهروندان را تهدید نکند.
مهندس عیساییان ادامه داد: حجم بالای اولین بارش پاییزی با وجود پیش بینی های انجام گرفته خیلی زیاد بود و معابر نیز گنجایش دفع این حجم آب را نداشتند.
وی ادامه داد: حجم بارش به قدری زیاد بود که در برخی مناطق باعث تخریب سازه‌های ساختمانی نیز شده است که در اسرع وقت نسبت به میزان و شدت تخریب ها اطلاع رسانی خواهد شد.
معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه، از حضور میدانی شهرداران مناطق هشت‌گانه و معاونین خدمات شهری آنها در معابری که احتمال آبگرفتگی در آنها می رفت خبر داد و افزود: تیم های نظارتی مجموعه مدیریت شهری با گشت زنی در سطح شهر نقاط آسیب پذیر از نظر آبگرفتگی را شناسایی و نسبت به رفع مشکلات اقدام خواهند کرد.
مهندس عیساییان با اعلام این مساله که شهرداری به کمک احداث کانال های فرعی در چندماه گذشته توانسته برخی از روان آب ها را منحرف و به مسیری دیگر منتقل کند گفت: این مساله همچنان در دستور کار حوزه های خدمات شهری و شهرسازی است و زیرساخت های قدیمی و فرسوده سال های گذشته زمان می برد تا به حالت استاندارد برسیم.
وی در پایان از شهروندان خواست از ترددهای غیرضروری در زمان بارش ها که باعث ترافیک می شود خودداری نمایند و با این کار به پرسنل خدمات شهری شهرداری در راستای خدمات دهی با کیفیت بهتر کمک کنند.