مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: گردنه برفگیر تته در محور پاوه به مریوان پس از ۴ ماه به علت بارش برف سنگین، کولاک شدید، خطر سقوط بهمن، خطر ریزش کوه، مه شدید و عدم دید کافی برای رانندگی مسدود می‌شود و با تلاش بی وقفه نیرو‌های راهداری بازگشایی […]

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: گردنه برفگیر تته در محور پاوه به مریوان پس از ۴ ماه به علت بارش برف سنگین، کولاک شدید، خطر سقوط بهمن، خطر ریزش کوه، مه شدید و عدم دید کافی برای رانندگی مسدود می‌شود و با تلاش بی وقفه نیرو‌های راهداری بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه مهندس فریبرز کرمی با اعلام این خبر گفت: طول گردنه تته ۲۱ کیلومتر است که ۱۷ کیلومتر از این مسیر در حوزه راهداری شهرستان پاوه و ۴ کیلومتر در حوزه راهداری استان کردستان قرار دارد.

کرمی افزود: حجم عملیات برف روبی این محور ۲۵۰ هزار متر مکعب بوده است، و این محور با ۴ دستگاه ماشین آلات سنگین و ۶ نیروی راهداری بدون وقفه در ۱۰ روز انجام شده است.

کرمی عنوان کرد: معمولا در تمام فصل سرما این گردنه مسدود می‌ماند و مسیر جایگزینی از سمت روستای هجیج ،روستای بلبر ، بخش هورامان برای تردد از پاوه به مریوان در نظر گرفته می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در ایامی که برف سنگین باشد گاهی ارتفاع برف در گردنه تته به بیش از پنج متر هم می‌رسد، اظهار کرد: در این شرایط با هدف جلوگیری از بروز هرگونه حادثه یا مشکل این گردنه بازگشایی نمی‌شود.