چویرنیوز/ استاندار کرمانشاه گفت: وظیفه داریم به هر شکل ممکن آب شرب مردم شهرها و روستاها را تامین کنیم و برای این کار برنامه داریم. به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند، در جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی و شورای حفاظت آب استان با اشاره به اینکه امسال سال تولید، پشتیبانی‌ها و […]

چویرنیوز/ استاندار کرمانشاه گفت: وظیفه داریم به هر شکل ممکن آب شرب مردم شهرها و روستاها را تامین کنیم و برای این کار برنامه داریم.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند، در جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی و شورای حفاظت آب استان با اشاره به اینکه امسال سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها است، عنوان کرد: آب یکی از زیرساخت های لازم برای پشتیبانی از تولید است و با توجه به وضعیت خشکسالی، انتظار داریم تجدید نظرهایی در تخصیص های آب به خصوص در حوزه صنعت و معدن صورت گیرد.

وی ادامه داد: پیرامون تخصیص آب سد بیستون با وزارت نیرو رایزنی های لازم صورت گرفته و توافقات لازم انجام گرفته است.

بازوند خاطرنشان کرد: اگر مشکل تخصیص آب سد بیستون حل نشود، طی پنج تا۱۰ سال آینده بیش از ۳۰ تا ۴۰ هزار کارگر به علت کمبود آب و تعطیلی صنایع، بیکار می شوند.

مدیر ارشد استان در خصوص طرح بزرگ گرمسیری نیز گفت: مشکلات اجرایی این طرح تا سرپل ذهاب و بازی دراز حل شده، ولی برای ادامه این پروژه تا نفت شهر نیازمند اعتبارات ویژه هستیم.

وی سامانه سردسیری را نیز دیگر طرح مهم و محوری استان معرفی کرد که ۲۰۰ هزار هکتار از زمین های دیم کرمانشاه را آبی می کند و یک تحول جدی در حوزه کشاورزی استان رخ می دهد.

بازوند افزود: وزیر نیرو دستور مطالعه سامانه سردسیری را داده و اجرای آن یکی از مطالبات جدی کرمانشاه است.

استاندار کرمانشاه همچنین به موضوع جابجایی معاون عمرانی استانداری اشاره کرد و گفت: مهندس سالاری ۲۸ اردیبهشت ماه استعفای خود را کتبا اعلام کرد و از ایشان درخواست کردم تا معرفی معاون جدید به فعالیت خویش ادامه دهند که بزرگوارانه تا امروز ادامه فعالیت دادند.

وی در مورد معاون جدید عمرانی استانداری کرمانشاه گفت افزود: مهندس فخری در استان کرمانشاه نیاز به معارفه ندارد و همه با توانمندی های ایشان آشنا هستند و یکی از مدیران بسیار باتجربه در حوزه شهرداری‌ها است که چند سال اخیر هم معاون عمرانی استان سمنان بوده است.