مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمانشاه: با توجه به روند کاهش دما در سطح استان احتمال یخ زدگی لوله و کنتور های آب وجود دارد به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان، مرادی در این رابطه از مشترکین گرامی خواست که با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر استقرار […]

مدیر دفتر روابط عمومی شرکت آبفا استان کرمانشاه: با توجه به روند کاهش دما در سطح استان احتمال یخ زدگی لوله و کنتور های آب وجود دارد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان، مرادی در این رابطه از مشترکین گرامی خواست که با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر استقرار هوای سرد و کاهش محسوس دما، تمهیدات لازم را برای محافظت از کنتور و لوله های آب منازل خود به کار گیرند.

وی خاطر نشان کرد: انشعاب هایی در معرض یخ زدگی قرار می گیرند که خارج از ساختمان و بدون عایق نصب شده باشند، لذا از جمله تدابیر پیشگیرانه جهت جلوگیری از یخ زدگی کنتور و لوله های آب، عایق بندی حوضچه و کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی، پوشال کولر، پتو و کیسه های حاوی خاک اره و تعبیه درپوش مناسب برای حوضچه کنتور، و عایق بندی لوله های روکار و در معرض سرما به وسیله پشم شیشه می باشد و همچنین از دیگر اقدامات مناسب در این خصوص قطع آب واحدهای خالی و بدون سکنه، و بسته نگه داشتن درب و پنجره این واحد ها است.

وی در ادامه افزود: در صورت یخ زدگی کنتور و لوله های آب منازل توصیه می گردد، از معرض حرارت مستقیم قرار دادن کنتور و اتصالات آب جلوگیری نموده، و جهت رفع مشکل پیش آمده به هیچ وجه از مواردی مانند روشن کردن آتش در حوضچه و مجاورت لوله و اتصالات آب، ریختن آب جوش بر روی کنتور و لوله های یخ زده استفاده ننمایند. زیرا این کار موجب ترکیدن لوله و کنتور آب خواهد شد.

مرادی خاطرنشان نمود: مناسب‌ترین روش به منظور یخ زدایی انشعاب ها، استفاده تدریجی از آب ولرم، حرارت غیر مستقیم با وسایل گرمازا مانند سشوار است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در پایان افزود: مشترکین گرامی، در صورت شکستگی کنتور در اسرع وقت با سامانه ۱۲۲ حوادث و اتفاقات آب و فاضلاب استان کرمانشاه تماس حاصل نموده و مراتب را به اطلاع شرکت آبفا استان برسانند.