محسن رخصی با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان بیش از ۱۶ آشپزخانه مهدوی در استان کرمانشاه برپا می شود، گفت: این آشپزخانه ها به منظور پاسخگویی به فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص راه اندازی رزمایش گسترده “مواسات و همدلی” و نیز اجرای پویش ملی بخشش ایرانیان و طرح همسفره برپا خواهند […]

محسن رخصی با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان بیش از ۱۶ آشپزخانه مهدوی در استان کرمانشاه برپا می شود، گفت: این آشپزخانه ها به منظور پاسخگویی به فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص راه اندازی رزمایش گسترده “مواسات و همدلی” و نیز اجرای پویش ملی بخشش ایرانیان و طرح همسفره برپا خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مدیر کل کمیته امداد استان با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به نیازمندان،افزود: کمیته امداد در آستانه ماه مبارک رمضان پویش ملی بخشش ایرانیان و طرح همسفره را به اجرا درآورده است.

رخصی با بیان اینکه طرح همسفره به صورت جهادی اجرا می شود، عنوان کرد: طرح همسفره به منظور ترویج سنت حسنه اطعام نیازمندان که یک روش خاص انفاق است اجرا می شود.

وی با تاکید بر اینکه سنت نیکوی اطعام نیازمندان از بدو تأسیس کمیته امداد یکی از رئوس مهم خدمات این نهاد بوده تا جایی که لوگوی کمیته امداد مزین به آیه شریفه اطعام شده است، بیان کرد: کمیته امداد استان کرمانشاه به منظور اجرای طرح همسفره بیش از ۱۶ آشپزخانه مهدوی با هدف طبخ و توزیع غذا برای خانوارهای نیازمند و محروم دایر خواهد کرد.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید کرد: کمیته امداد در این آشپزخانه ها با کمک خیران نیک اندیش و سازمان ها و ادارات همسو غذای رایگان برای خانوارهای نیازمند تهیه و طبخ خواهد کرد.

محسن رخصی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، بیان کرد: ناظرین نهادهای بهداشتی براساس پروتکل های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا بر روند طبخ و توزیع غذا در آشپزخانه های مهدوی نظارت خواهند داشت.
وی درپایان با اشاره به آمادگی این نهاد حمایتی جهت دریافت کمک های مردمی برای تهیه و طبخ غذا برای نیازمندان در آشپزخانه های مهدوی تصریح کرد: امیدواریم خیرین همچون همیشه یاور این نهاد در اجرای این طرح خداپسندانه باشند.