برنامه های فرهنگی به مناسبت چهلمین سالروز دفاع مقدس در ۱۰۶ باب کتابخانه عمومی استان کرمانشاه در فضای مجازی و با همت کتابداران برای مخاطبان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در حال برگزاری است. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، برنامه های فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقس […]

برنامه های فرهنگی به مناسبت چهلمین سالروز دفاع مقدس در ۱۰۶ باب کتابخانه عمومی استان کرمانشاه در فضای مجازی و با همت کتابداران برای مخاطبان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در حال برگزاری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، برنامه های فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقس و چهلمین سالروز دفاع مقدس در ۱۰۶ باب کتابخانه عمومی استان کرمانشاه در فضای مجازی و با همت کتابداران برای مخاطبان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در حال برگزاری است.
معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای دفاع مقدس خاطر نشان کرد: برنامه های فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقس و چهلمین سالروز دفاع مقدس در ۱۰۶ باب کتابخانه عمومی استان کرمانشاه در فضای مجازی و با همت کتابداران برای مخاطبان و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در حال برگزاری است.
وی افزود: در استان کرمانشاه تعداد ۱۰۶ باب کتابخانه عمومی داریم که از این تعداد ۱۰ باب آنها دارای بخش مستقل دفاع مقدس می باشد و در سایر کتابخانه ها در کنار مخزن کتاب قفسه های ویژه منابع دفاع مقدس قرار گرفته است.

حسنی خونسار، در مورد تعداد منابع کتاب در بخش در بخش های دفاع مقدس افزود: تعداد ۴۸ هزار نسخه کتاب با موضوع دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی وجود دارد که مخاطبان و اعضای کتابخانه می توانند مانند سایر کتابها این منابع را به امانت بگیرند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی یادآور شد: برنامه های فرهنگی و مناسبتی در کتابخانه های عمومی در راستای معرفی منابع دفاع مقدس به مخاطبان در کتابخانه های عمومی در سالهای قبل برگزار شده و اکنون هم با توجه به وضعیت کرونا این برنامه ها با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتابهای دفاع مقدس و معرفی این ایثار و رشادت ها به نسل امروز در فضای مجازی و گاها به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا در حال برگزاری است.
همچنین از برنامه هایی که در مناسبت و پاسداشت هفته دفاع مقدس برگزار می گردد می توان این برنامه ها را نام برد؛
تحلیل و نقد و بررسی کتاب در فضای مجازی
بازخوانی کتاب ها در فضای مجازی توسط اعضا و کتابداران
بازنمایی کتابهای دفاع مقدس در کتابخانه ها و انتشار آن برای مخاطبان در فضای مجازی
نمایشگاه کتاب پوستر و نقاشی های کودکان عضو کتابخانه در فضای مجازی
جلسات روایتگری دفاع مقدس
نشست های کتابخوان کتابداران از آثار دفاع مقدس
برگزاری مسابقه های رادیویی از منابع و آثار ۸ سال دفاع مقدس
معرفی کتاب های ۸ سال دفاع مقدس در صدا وسیما
و همچنین بازخوانی کتاب سرباز کوچک امام، بزرگداشت تقریظ مقام معظم رهبری از کتاب فرنگیس با حضور دبیرکل نهاد نقد و بررسی کتاب من زنده ام، کتاب نورالدین پسر ایران و سایر کتابهای ۸ سال دفاع مقدس در سالهای گذشته برگزار شده است.