دکتر نادر نوروزی شهردار کرمانشاه در دیدار مدیر عامل شرکت بازیافت با ایشان بر تفکیک زباله از مبدأ و تداوم بازیافت زباله تأکید کرد.

دکتر نادر نوروزی شهردار کرمانشاه در دیدار مدیر عامل شرکت بازیافت با ایشان بر تفکیک زباله از مبدأ و تداوم بازیافت زباله تأکید کرد.

به گزارش چویرنیوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمانشاه دکتر نوروزی گفت: خوشبختانه کرمانشاه اولین شهر در کشور بود که بازیافت زباله و تولید کود بیوکمپوست را آغاز کرد و با این کار از دفن زباله و از بین رفتن محیط زیست جلوگیری کرد.

شهردار کرمانشاه افزود: درست است که اجرای این طرح طی سالیان گذشته فراز و فرود های زیادی داشته اما قطعاً سود سرشاری را از جهات مختلف نصیب شهر کرمانشاه به ویژه برای آیندگان خواهد کرد و در این راستا خانم شیرزادی و مجموعه عوامل ایشان زحمات زیادی کشیده اند.
وی ادامه داد: شهرداری کرمانشاه همچنان بر اجرای طرح بازیافت تأکید دارد به ویژه آنکه باید تلاش کنیم بحث تفکیک زباله از مبدأ به یک فرهنگ در میان مردم تبدیل گردد تا از سرقت زباله های قابل بازیافت جلوگیری و با زباله گردی هم مقابله کرد ، در این راستا همه بخش های شهرداری و دیگر ارگانها و سازمانها به ویژه دستگاههای فرهنگی و رسانه ها باید بسیج شوند تا همچون بسیاری از شهرهای پیشرفته بتوانیم از زباله استفاده بهینه کنیم و فقط به فکر دفن یا نابودی آن نباشیم چرا که هم اکنون در کشورهای پیشرفته از زباله حتی تولید انرژی می کنند و باید برای جلوگیری از نابودی این سرمایه توسط زباله گردان و دلالان همه همکاری کنند.

دکتر نوروزی افزود: برای پایان دادن به بحث زباله گردی و ضایعات فروشی مقرر گردیده با همکاری دادگستری و نیروی انتظامی ضایعاتی های سطح شهر جمع آوری گردند.
شهردار کرمانشاه در پایان گفت: مجموعه شهرداری آماده هرگونه همکاری جهت رفع مشکلات بازیافت هست چرا که همه ما دنبال یک شهر تمیز و زیبا با دارا بودن همه امکانات و تجهیزات زندگی سالم در شهر هستیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری کرمانشاه