مراسم توديع ومعارفه دادستان هاي پيشين وجديد استان کرمانشاه با حضوراعضاء شوراي تامين،شوراي قضايي،فرماندهان نظامي وانتظامي،جمعي از قضات وخبرنگاران استاني در دادسراي عمومي وانقلاب استان کرمانشاه برگزار شد. در اين مراسم دکتر توسلي زاده ضمن تقدير از زحمات دکتر صادقي دادستان پيشين وتبريک به دکتر شهرام کرمي به عنوان دادستان جديد کرمانشاه طي سخناني اظهار […]

مراسم توديع ومعارفه دادستان هاي پيشين وجديد استان کرمانشاه با حضوراعضاء شوراي تامين،شوراي قضايي،فرماندهان نظامي وانتظامي،جمعي از قضات وخبرنگاران استاني در دادسراي عمومي وانقلاب استان کرمانشاه برگزار شد.
در اين مراسم دکتر توسلي زاده ضمن تقدير از زحمات دکتر صادقي دادستان پيشين وتبريک به دکتر شهرام کرمي به عنوان دادستان جديد کرمانشاه طي سخناني اظهار داشت: در برنامه هاي دادسردا مي بايست پرونده هاي ورودي مديريت شود تا بتوانيم به اهداف مورد نظر دست پيدا کنيم،ما توانسته ايم ظرف مدت 2 ماه بيش از 18 هزار پرونده را از ديماه 97 تعيين تکليف کنيم.
توسلي زاده افزود: کاهش پرونده هاي ورودي جزء اولويت کاري ماست ،لذا بايد در پرونده ها اختلاف را به حداقل برسانيم .
وي تصريح کرد: دستگاه قضا مي بايست 10 درصد از جرايم خاص وکيفري را به حبس ختم کند ودر اين زمينه به جنگ با کساني ميرويم که مرتکب جرايم خشن شده باشند.
در ادامه مراسم دکتر صادقي که هم اکنون به عنوان يکي از قضات ديوان عالي کشو ر منصوب شده است طي سخناني اظهار داشت: دستگاه قضا مصمم است تا جايي که امکان دارد از برخورد کيفري جلوگيري شود و زندان رفتن آسان نشود و مي بايست از کليه ظرفيت هاي حکومتي براي حل وفصل پرونده ها استفاده کرد.
، دستگاه قضا مي بايست مردم دار باشد .
صادقي افزود: در 39 ماه گذشته که خدمتگذار مردم فهيم کرمانشاه بودم حدود120 هزار پرونده به دادسرا فرستاده شده از اين تعداد، کيفر خواست 40 هزار پرونده صادر شده است.
در ادامه مراسم مهندس بازوند استاندار کرمانشاه طب سخناني ضمن تشکر از کادر پزشکي وپرستاري استان در مبارزه با ويروس کرونا اظهار داشت: امسال ،در کرمانشاه وکشور شاهد حوادث بس ناگواري بوديم که اميدواريم 99 بتوانيم بحران کرونا راشکست دهيم،ازمردم فهيم کرمانشاه مي خواهم هم چنان در خانه بمانند.
وي افزود : مي بايست زنجيره اتصال ويروس کرونا در کشور و استان قطع شود اگر چه هم اکنون وضعيت خوبي داريم اما با توجه به ايام نوروز با شرايط سخت تري روربرو هستيم لذا از کليه همشهريان مي خواهيم امسال به مهمان نوازي( نه) بگويند،،زيرا ما در کرمانشاه آماده پذيرايي از هيچ مهماني نيستيم.
مهندس بازوند درادامه تصريح کرد:پس از کرونا با خسارت هاي سنگيني در حوزه هاي اقتصادي،فرهنگي،و اجتماعي روبرو مي شويم ،مي بايست با کمک همه ي دستگاهها مشکلات را رفع کنيم.
وي در خاتمه ضمن تقدير از تلاش هاي دکتر صادقي به دکتر کرمي دادستان جديد کرمانشاه تبريک گفت و احکام جدا گانه ي هريک را تقديم کرد.
خبرنگار: فاطمه خورشیدی نیا