مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فروش بلیط حضوری در پایانه‌های استان متوقف شده است. به گزارش  روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، مهندس فریبرزکرمی با توجه به استمرار شیوع ویروس کرونا در استان کرمانشاه دستورالعمل‌هایی به […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فروش بلیط حضوری در پایانه‌های استان متوقف شده است.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، مهندس فریبرزکرمی با توجه به استمرار شیوع ویروس کرونا در استان کرمانشاه دستورالعمل‌هایی به رانندگان ناوگان مسافربری و شرکت‌های حمل و نقل مسافر ابلاغ شده است.

وی افزود: به این منظور با اطلاع رسانی و برگزاری کلاسهای توجیهی بارعایت موارد بهداشتی و فاصله اجتماعی ، رعایت اموری نظیر لحاظ تمهیدات ویژه به منظور تهویه هوای درون ناوگان مسافربری به رانندگان تاکید شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین رانندگان ناوگان مسافربری موظف هستند به دلیل نداشتن بازشو شیشه در ناوگان اتوبوسی از هواساز استفاده و فن را روشن کنند.

کرمی گفت: شرکت‌های حمل و نقل مسافر صادر کننده صورت وضعیت نیز موظف به مدیریت پیشگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل با اعمال نظارت بر ضدعفونی و گندزدایی مستمر هستند.

این مسئول عنوان کرد: همچنین نماینده و بازرس این اداره کل مستقر در پایانه‌های عمومی نسبت به تهیه گزارش روزانه اقدام خواهد کرد.

وی ادامه داد: با توجه به توزیع مواد و اقلام بهداشتی از طریق داروخانه‌ها، در تهیه اقلام مربوطه نسبت به گذشته با مشکلات کمتری مواجه شده‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: نماینده مستقر در پایانه عمومی و شرکت‌های حمل و نقل مسافر موظف است علاوه بر عدم استقرار مسافران در فضای سرپوشیده، با انجام اطلاع رسانی به مسافران تاکید کنند جهت جلوگیری از توقف در پایانه عمومی سر ساعت حرکت حضور یابند.

این مسئول افزود: همچنین شرکت‌های حمل و نقل مسافری موظف به حذف فروش حضوری بلیط ‌های اتوبوس هستند بر همین مبنا باید اطلاع رسانی‌های لازم از طریق رسانه‌های گروهی و فضای مجازی جهت تهیه بلیط از طریق سامانه اینترنتی انجام شود.