مهندس ابراهیم دارایی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: سال گذشته در مجموع بیش از ۲۶۷۱۲ تن انگور، سیب، هلو، شلیل، گردو و… از باغات این شهرستان برداشت شده است و امسال بیش از ۲۹ هزار تن انواع محصولات باغی از باغات شهرستان کرمـانشاه برداشت شد. دارایی با اعلام اینکه در این شهرستان بیش […]

مهندس ابراهیم دارایی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: سال گذشته در مجموع بیش از ۲۶۷۱۲ تن انگور، سیب، هلو، شلیل، گردو و… از باغات این شهرستان برداشت شده است و امسال بیش از ۲۹ هزار تن انواع محصولات باغی از باغات شهرستان کرمـانشاه برداشت شد.

دارایی با اعلام اینکه در این شهرستان بیش از ۳۸۲۹ هکتار باغ مثمر وجود دارد خاطر نشان کرد: حدود ۲۸۸۳ هکتار از این باغات بارور می باشند که از مجموع باغات یاد شده بیش از ۲۹ هزار تن انواع محصولات باغی تولید شده است.

وی یادآور شد: در راستای سیاست های توسعه باغات در سال گذشته در این شهرستان و امکانات مهیا شده با مشارکت بهره برداران بالغ بر ۹۲ هکتار باغ آبی و دیم به سطوح باغات شهرستان کرمانشاه اضافه گردیده است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه در پایان خشکسالی‌های مکرر، کمبود آب، فقدان سیستم‌های نوین آبیاری، عدم توجه باغداران به تغذیه و حاصلخیزی خاک را از جمله مشکلات تولید این محصولات برشمرد.