به گزارش سرویس معلولین چویرنیوز روز جمعه مورخ ۱۳ خرداد ماه ۱۴۰۱ جمعی از معلولان استان کرمانشاه در محوطه تاریخی بیستون دورهم جمع شدند تا بعد از مدت ها خانه نشینی اجباری به واسطه همه گیری کرونا به تفریح و شادی بپردازند. در این دورهمی خانوادگی چند تن از معلولین هنرمند به اجرای سرود پرداختند […]

به گزارش سرویس معلولین چویرنیوز روز جمعه مورخ ۱۳ خرداد ماه ۱۴۰۱ جمعی از معلولان استان کرمانشاه در محوطه تاریخی بیستون دورهم جمع شدند تا بعد از مدت ها خانه نشینی اجباری به واسطه همه گیری کرونا به تفریح و شادی بپردازند.

در این دورهمی خانوادگی چند تن از معلولین هنرمند به اجرای سرود پرداختند که با برخورد ناشایست مسئولین مجموعه بیستون مواجه شدند!
این افراد با مورد آزار روحی قرار دادن حاضرین مانع از ادامه دورهمی فوق شدند که همین امر باعث دلخوری و سرخوردگی افراد دارای معلولیت و در نتیجه ترک محوطه تاریخی بیستون گردید.
پرسشی که ذهن جامعه معلولین استان را مشغول کرده این است که:
آیا معلولین به مانند سایر اقشار جامعه حق ندارند و نمی توانند آزادانه از مراکز تفریحی، آثار باستانی و … استفاده نمایند؟
آیا معلولین نمی توانند به شادی و تفریح بپردازند؟
آیا نباید شان و کرامت معلولین در جامعه حفظ شود؟
ما جامعه معلولین کرمانشاهی از مسئولین امر انتظار داریم که در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کرده و ضمن دل جویی از معلولینی که به کرامت انسانی آنها تعرض شده با هتک حرمت کنندگان برخورد قانونی صورت بگیرد.

مهدی ساعدی فعال حوزه معلولیت

  • منبع خبر : چویرنیوز