رئیس پلیس راه استان از لغزنده شدن جاده های استان با توجه به شروع بارش ها خبر داد و گفت: رانندگان لازم است با احتیاط حرکت کرده و قبل از رانندگی از وضعيت جاده ها و مسير حرکت خود مطلع شوند.

رئیس پلیس راه استان از لغزنده شدن جاده های استان با توجه به شروع بارش ها خبر داد و گفت: رانندگان لازم است با احتیاط حرکت کرده و قبل از رانندگی از وضعیت جاده ها و مسیر حرکت خود مطلع شوند.

به گزارش چویرنیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “کیخسرو دستغیب” اظهار داشت : رانندگی با سرعت مطمئنه، بهترین اقدام پیشگیرانه از سانحه در جاده های لغزنده است، اغلب تصادف ها به علت سرعت غیر مطمئن و دید کم در شرایط نامساعد جوی رخ می دهد پس لازم است آهسته و با صبوری رانندگی کرد.

وی افزود: رانندگان وسایل نقلیه‌ای که در پشت سر وسیله نقلیه دیگر حرکت می‌کنند، موظفند فاصله‌ مناسبی را برای جلوگیری از تصادف حفظ کنند زیرا زمان توقف در یک جاده لغزنده بیشتر از زمان توقف در جاده خشک است.

سرهنگ دستغیب ادامه داد: رانندگان باید همیشه از سمت راست حرکت کرده و هنگام سبقت و یا تغییر مسیر از علایم هشدار دهنده استفاده و خودرو را به آرامی و دقیق کنترل کنند چرا که تغییر مسیر ناگهانی در جاده لغزنده موجب لیز خوردن وسیله نقلیه می شود.

رئیس پلیس راه کرمانشاه یاداوری کرد: در هنگام بارندگی با چراغ های جلو با نور پایین حرکت کنید چون نور این چراغ ها موجب می شود خودرو از دور دیده شود.

وی در پایان گفت: هنگام بارندگی و لغزنده شدن معابر سرعت تردد کاهش می یابد و باعث کندی حرکت می شود پس بهتر است با مدیریت زمان سفر از عجله و شتاب پرهیز کرده و از ارتکاب هرگونه تخلف رانندگی خودداری شود

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس