جماعت سالم به حمدالله تنها نیستند کم هم نیستند صدایشان هم به یُمن فراوانی جمعیت به گوش همه می‌رسد تا جایی که هر از گاهی برخی بلکه همه خواسته هایشان برآورده می‌شود!

«مشکل ما این است که در حوزه مناسب سازی نه‌مسئولین جانبازند و نه جانبازان مسئول»

جماعت سالم به حمدالله تنها نیستند کم هم نیستند صدایشان هم به یُمن فراوانی جمعیت به گوش همه می‌رسد تا جایی که هر از گاهی برخی بلکه همه خواسته هایشان برآورده می‌شود!
وزرا، نمایندگان مجلس و شورای شهر و روست و حتی مدیران بخش ها مختلف از میان همین قشر سالم جامعه برگزیده می شوند.ا
انجمن ها، هیات ها، هیات مدیره شرکتها، هیات های امنا همه از میان همین افراد برگزیده می‌شود؛ شما انسانهای سالم همه جا هستید و به همه چیز به راحتی دسترسی دارید. همه چیز براساس وضعیت جسمانی شما ساخته شده است!
ادارات، موسسات، بیمارستان‌ها، مدارس، کوچه ها و خیابان‌ها، تاسیسات و تسهیلات شهری و روستایی، جاده ها، بنادر، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس شهری و بین شهری حتی مساجد، تکایا، مدارس، دبیرستان‌ها، ورزشگاه‌ها، نانوایی ها، سوپر مارکتها، دفاتر پیشخوان، فروشگاه‌ها، پاسگاه های نیروی انتظامی، ساختمان‌های نظامی، حتی دفاتر ائمه جمعه، مصلا ها، دفاتر ریاست جمهور و وزرا پله پیاده روها، سالن‌های امتحانات، تعمیرگاهها ونمایندگی های مجاز فروش خودرو حتی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها همه جا وهمه چیز استانداردهایش بر اساس شرایط و خواست شما می باشد چون تصمیم گیرندگان جامعه از میان شما برمی‌خیزد آنها نتوانستن را تجربه نکرده اند و با نتوانستن بیگانه هستند!
نمی‌دانند ناتوانی در دسترسی به امکانات چه مشکلاتی برای زندگی ایجاد می‌کند نمی‌دانند اخلال در زندگی چه آسیب‌های روحی و جسمی پدید می آورد و تحمل این آزار چقدرمشکل است.
انسان های سالمی که متولی امور جانبازان، معلولین و سالمندان هستند هیچگاه به این درجه از فهم و درک نرسیده اند که بتوانند رنج ناشی از ناتوانی در دسترسی به امکانات را بفهمند.
ما؛ چه سهمی از نظام تصمیم گیری مربوط به خود را دارا هستیم، چه سهمی از مشاوره مدیرانی که متولی این امور هستند را دارا هستیم؟!
مدیران دستگاههای متولی امور جانبازان و معلولین چون در زندگی روزمره درگیر محدودیت‌های ناشی از ناتوانی و معلولیت نیستند هیچگاه نخواهند توانست شهر رابرای زندگی راحت این قشر مناسب سازی کنند.
کارگروه توانمند سازی چند سال است که تشکیل شده خروجی فعالیت‌های این کار گروه چه بوده چند درصد ازمناسب سازی را انجام داده است؟!
ازاین پس چه کسی می‌تواند تعهد کند که این کارگروه در چه زمانی مناسب سازی را به پایان می‌رساند؟
چه کسی پاسخگوی وضع موجود خواهد بود؟!
هرچند می دانم این نوشته هم به مانند سایر نوشته های گذشته در هیاهوی سیاست وسیاست بازی گم خواهد شد اما خواستم تلنگری باشد بر وجدان تصمیم گیرندگان امور مناسب سازی استان کرمانشاه؛ تا مگر موثر افتد.
جلال مهدوی جانبز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی

  • منبع خبر : چویر نیوز