مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بهمن ماه امسال در استان خبر داد. بهرام فاضلی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تدارک برنامه های مختلف فرهنگی در ایام دهه فجر گفت: از جمله این برنامه ها برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، بهمن ماه امسال در استان خبر داد.

بهرام فاضلی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تدارک برنامه های مختلف فرهنگی در ایام دهه فجر گفت: از جمله این برنامه ها برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در این ایام است.

وی با بیان اینکه دهه فجر امسال برگزاری چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر را خواهیم داشت، تصریح کرد: این جشنواره در دو بخش هنرهای مفهومی و بخش تجلیل از ۱۰ استاد تمام خوشنویسی استان برگزار می شود.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه هر دو بخش جشنواره بصورت غیررقابتی خواهد بود.

فاضلی تصریح کرد: در بخش هنرهای مفهومی از ۱۰ هنرمند برجسته استان در این زمینه درخواست شده که هرکدام یک اثر را برای نمایشگاه این جشنواره ارسال کنند.

وی افزود: نمایشگاه هنرهای مفهومی این جشنواره در ایام دهه فجر در نگارخانه میرزا رضا کلهر برگزار می شود.

فاضلی تصریح کرد: در بخش تجلیل از اساتید خوشنویسی هم از ۱۰ استاد تمام خوشنویسی استان تجلیل می شود.

به گفته فاضلی، کرمانشاه ۱۰ استاد تمام رشته خوشنویسی دارد که در این جشنواره از آنها تجلیل خواهد شد.

فاضلی از برپایی نمایشگاه آثار این اساتید هم خبر داد و افزود: در ایام دهه فجر ۳۰ اثر از آثار این اساتید برجسته در نمایشگاهی در نگارخانه بلوط برای علاقمندان به نمایش درخواهد آمد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه برگزاری این جشنواره و برپایی این نمایشگاه ها در راستای معرفی هرچه بیشتر و بهتر هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی است گفت: امیدواریم با استمرار چنین برنامه هایی بتوانیم به معرفی هنرهای تجسمی و هنرمندان فعال در این رشته ها کمک کنیم.

فاضلی گفت: همچنین تجلیل از اساتید برجسته خوشنویسی استان منجر به معرفی هرچه بیشتر و بهتر این هنرمندان در سطح استان خواهد شد.