در راستای اجرای طرح «کرمانشاه سرزمین قصه‌ها» آیین استقبال از بهار و معرفی خردسال‌ترین شاهنامه‌خوان ایران یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ در سالن آمفی‌تئاتر مرکز شماره ۴ کانون کرمانشاه برگزار شد.

در راستای اجرای طرح «کرمانشاه سرزمین قصه‌ها» آیین استقبال از بهار و معرفی خردسال‌ترین شاهنامه‌خوان ایران یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ در سالن آمفی‌تئاتر مرکز شماره ۴ کانون کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، در راستای ترویج قصه‌های آیینی سنتی و ترویج شاهنامه‌خوانی و شاهنامه به عنوان اثر فاخر ادبیات ایران و همچنین طرح کرمانشاه سرزمین قصه‌ها، آیین استقبال از بهار و معرفی خردسال‌ترین شاهنامه‌خوان ایران با همکاری کانون استان کرمانشاه و گروه شاهنامه‌خوانی سفیران سیمرغ یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ در سالن آمفی‌تئاتر مرکز شماره ۴ کانون برگزار گردید.


محمد خیاط‌زنجانی مدیر کل کانون استان گفت: حسب اعلام بنیاد فردوسی توس و اهدای لوح سپاس، آنیسا درخشی کودک سه ساله‌ی کرمانشاهی به عنوان کوچکترین شاهنامه‌خوان حال حاضر ایران معرفی شد. بر همین اساس در راستای ترویج هنرهای آیینی سنتی و همچنین تثبیت هویت ایرانی اسلامی به عنوان یکی از رسالت‌های کانون برای کودکان و نوجوانان، آیین رونمایی و معرفی این خردسال شاهنامه‌خوان در آستانه‌ی نوروز با همکاری گروه شاهنامه‌خوانی سفیران سیمرغ اجرا گردید.
زنجانی در ادامه بیان داشت: در این آیین که با حضور شاهنامه‌خوانان کودک و نوجوان و والدین آنان، شاهنامه‌پژوهان و ادیبان پیشکسوت استان و برخی از مسئولین فرهنگی و هنرمندان برگزار گردید، از لوح بنیاد فردوسی توس و آنیسا درخشی به عنوان خردسال‌ترین شاهنامه‌خوان حال حاضر ایران رونمایی شد. اجرای گروهی و انفرادی به زبان‌های فارسی و کردی توسط کودکان و نوجوانان گروه شاهنامه‌خوانی سفیران سیمرغ، اجرای زنده ترانه‌های شاد با مضمون بهار و نوروز، تقدیر از آنیسا درخشی شاهنامه‌خوان خردسال و تقدیر از سرپرست گروه خانم صبا عباسی به عنوان مروج شاهنامه‌خوانی برای کودکان و نوجوانان از برنامه‌های اجرا شده در این مراسم بود.

آنیسا درخشی خردسال سه ساله‌ی کرمانشاهی از سوی بنیاد فردوسی توس به عنوان خردسال‌ترین شاهنامه‌خوان حال حاضر ایران معرفی شده است

  • منبع خبر : روابط عمومی کانون پرورش فکری