رئیس کل دادگستری کرمانشاه مدیریت اختلافات شخصی و گروهی را مسئله ای بسیار مهم عنوان کرد و گفت: هم دستگاه قضائی و هم پلیس باید به سمت این موضوع بروند تا از حوادث ناگوار بعدی جلوگیری شود.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه مدیریت اختلافات شخصی و گروهی را مسئله ای بسیار مهم عنوان کرد و گفت: هم دستگاه قضائی و هم پلیس باید به سمت این موضوع بروند تا از حوادث ناگوار بعدی جلوگیری شود.

به گزارش چویرنیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، “پرویز توسلی زاده” در مراسم تجلیل از مسئولان عالی قضائی که به همت انتظامی استان در سالن جلسات دفتر فرماندهی برگزار شد، اظهار داشت: بدون هیچ تردید امروز پلیس و دستگاه قضائی مسئولیت سنگینی در حوزه تامین نظم و امنیت و برخورد با افراد مجرم و هنجارشکن دارند.

وی با اشاره به انتظارات به حق مردم از دستگاه قضائی و پلیس برای تامین امنیت در جامعه، گفت: باید بتوانیم این خواسته و مطالبه شهروندان را به بهترین نحو برآورده و تلاش کنیم آن امنیتی که ایجاد شده است را به خوبی احساس کنند.

توسلی زاده یادآوری کرد: با این حال فراوانی برخی جرم ها نظیر سرقت در کرمانشاه باعث شده مردم آنگونه که باید امنیت را احساس نمی کنند که باید تلاش کنیم این نقیصه هم مرتفع و با سارقان قاطعانه تر از قبل برخورد کنیم.

رئیس کل دادگستری کرمانشاه، دستگاه قضائی و پلیس را محل رجوع مردم در هنگام سختی و گرفتاری عنوان کرد و گفت: همین موضوع وظیفه ما را سنگین تر می کند و باید در مقابل تک تک آن ها و هر انسان گرفتاری که احساس می کند به او ظلمی شده احساس مسئولیت کنیم.

وی همچنین با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر تسهیل گری کار مردم، گفت: همه نهادهای حاکمیتی از جمله دستگاه قضائی و پلیس باید خود را مکلف به این امر دانسته و ضمن تبعیت از فرمایشات معظم له، از هیچ تلاش برای رفع مشکلات مردم دریغ نکند.

توسلی زاده همچنین با اشاره به اینکه باید برای کاهش پرونده های ورودی به محاکم قضائی تلاش کرد، گفت: تشکیل هر پرونده ای هم برای پلیس و هم دستگاه قضائی هزینه بر است و باعث اتلاف زمان و کند شدن رسیدگی به دیگر پرونده ها می شود.

قاضی القضات کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش بر موضوع مدیریت اختلافات و تلاش برای صلح و سازش میان افراد و گروه ها تاکید کرد و گفت: دستگاه قضائی و پلیس باید به این سمت بروند تا از حوادث ناگوار بعدی که حتی ممکن است به قتل بینجامد جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه اولویت اول دستگاه قضائی و پلیس باید ایجاد صلح و سازش در پرونده های اختلافی و جلوگیری از تکرار جرم باشد، یادآوری کرد: در مرحله بعدی اگر یقین حاصل شود فرد مجرم قابلیت اصلاح ندارد و امکان ارتکاب مجدد جرائم خشن از سوی وی بالاست بدون شک قاطعانه با او برخورد می شود.

توسلی زاده در پایان با ابراز خرسندی از حضور سردار حاجیان به عنوان فرمانده انتظامی استان، وی را فرمانده ای لایق همراه با دانش روز معرفی کرد و گفت: قطعا با نگاهی که وی به مسائل دارد شاهد ارتقاء امنیت در کرمانشاه خواهیم بود و دستگاه قضائی نیز حمایت های لازم و قانونی را از برنامه ها و اقدامات پلیس به عمل خواهد آورد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس کرمانشاه