شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به اهمیت اجرای طرح حدنگار(کاداستر)، اظهارکرد: نتیجه اجرای کامل این طرح شناسایی اراضی کشور و گامی مهم برای پیشگیری از وقوع زمین‌خواری و مبارزه با زمین‌خواران خواهد بود.

شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به اهمیت اجرای طرح حدنگار(کاداستر)، اظهارکرد: نتیجه اجرای کامل این طرح شناسایی اراضی کشور و گامی مهم برای پیشگیری از وقوع زمین‌خواری و مبارزه با زمین‌خواران خواهد بود.

وی با تاکید براینکه همه ادارات دولتی باید در راستای اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند، ادامه داد: از سازمان ثبت اسناد و املاک استان به عنوان دستگاه متولی اجرای این طرح می خواهیم اطلاعات کلیه ی دستگاه هایی که در زمینه اجرای طرح کاداستر همکاری لازم نداشته اند به دادسرا معرفی و مهمترین مشکلات و موانع پیش روی اجرای طرح را شناسایی و به ما ارائه دهند.

دادستان کرمانشاه در ادامه به برداشت بی رویه از برخی از گونه های گیاهی در معرض انقراض در استان هم اشاره ای داشت و افزود: از آنجایی که طی سالهای اخیر برداشت‌های بی رویه سبب کاهش تراکم برخی گونه‌های ارزشمند گیاهی در استان شده و حتی خطر انقراض بسیاری از این گونه ها احساس می شود، بنابراین اداره کل منابع طبیعی استان باید رویشگاه های در معرض تهدید را مورد حفاظت ویژه قرار دهد و طرح های مرتع داری با تاکید بر موضوع گیاهان دارویی مدنظر کارشناسان این حوزه قرار گیرد.

کرمی تصریح کرد: باید شرایطی را فراهم کرد که در زمینه کشت گیاهان دارویی زمینه ایجاد اشتغال، تولید و صادرات بیشتری فراهم شود که در این رابطه اجرای کلاس های ترویجی و آگاه سازی عمومی از فوائد جنگل و مراتع بعنوان بستر توسعه بخش های کشاورزی اقتصادی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی به شیوع افات و برخی بیماری ها در بخشی از جنگل های استان هم پرداخت و گفت: آفات و بیماری‌ها در جنگل‌ها با تغییرات اقلیمی تشدید شده و بخش هایی از جنگل های استان در معرض آسیب پذیری های غیرقابل جبران هستند، لذا اداره کل منابع طبیعی استان باید مبارزه با آفات و بیماری های جنگلی به ویژه در مناطق آسیب پذیر را در دستور کار قرار داده و در این راستا سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز بودجه های لازم را اختصاص دهد.

دادستان کرمانشاه به کاهش شدید بارندگی ها طی یکی دوسال اخیر هم اشاره کرد و افزود: باتوجه کاهش چشمگیر نزولات آسمانی در سال گذشته و بهار سال جاری و احتمال ادامه این روند در ماه های پیش رو که می تواند مشکلات عدیده ای برای مردم بوجود آورده و در نهایت به بحرانی جدی تبدیل شود، دستگاه های ذیربط باید مقابله با کشت های پرآب در ماه های آتی را در دستور کار قرار دهند.

  • منبع خبر : روابط عمومی دادسرای کرمانشاه