رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه از افتتاح و اضافه شدن دو فضای فرهنگی جدید در تیرماه امسال خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ مهدی عبدالمالکی گفت: در راستای جبران کمبود فضاهای فرهنگی، اجتماعی و هنری در کرمانشاه و جهت ارتقای تعاملات اجتماعی مردم، دو فضای […]

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه از افتتاح و اضافه شدن دو فضای فرهنگی جدید در تیرماه امسال خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ مهدی عبدالمالکی گفت: در راستای جبران کمبود فضاهای فرهنگی، اجتماعی و هنری در کرمانشاه و جهت ارتقای تعاملات اجتماعی مردم، دو فضای جدید با رویکرد تخصصی خانواده و توانمندسازی بانوان به فضای فرهنگی مدیریت شهری افزوده می شود.
معاون فرهنگی شهردار خاطرنشان ساخت: بر کسی پوشیده نیست برای فرهنگسازی در مورد موضوعات مختلف اجتماعی و هر آنچه در جامعه، نمودی از فرهنگ دارد نیازمند زیرساخت‌های اساسی هستیم که متناسب با ضروریات روز و در راستای رفع این کمبود استفاده ی شهروندان از کارکردهای آنها، یک فرهنگسرای تخصصی با رویکرد خانواده در پارک فدک شهرک فرهنگیان و یک سرای محله با هدف توانمندسازی بانوان در شهرک دولت آباد به بهره برداری می رسد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اشاره به کمبود اماکن فرهنگی در محلات حاشیه نشین شهر کرمانشاه گفت: براساس ضرورت وجود اماکن فرهنگی و اجتماعی با توجه به ظرفیت‌های این مراکز، بر اساس دغدغه شهردار محترم کرمانشاه، سازمان فرهنگی قصد ورود جدی به محلات کم برخوردار را نموده که در اولین گام سرای محله شهرک دولت آباد تحت عنوان مرکز توانمندسازی بانوان با ارائه آموزش های تخصصی در حوزه مشاغل خانگی افتتاح می گردد.
عبدالمالکی در ادامه ابراز داشت: همچنین اولین فرهنگسرای تخصصی در قالب فرهنگسرای خانواده در پارک فدک شهر کرمانشاه واقع در بلوار جنب شهرک فرهنگیان جهت تقویت فضاهای فرهنگی و ارائه خدمات درنظر گرفته شده است.
وی افزود: تاکنون چهار فرهنگسرای شهر، گل نرگس، استاد کزازی و کوثر برای جبران بخشی از کمبود فضاهای فرهنگی شهر کرمانشاه فعالیت داشته اند و با افتتاح این دو مجموعه، ۶ فضای فرهنگی به ارائه ی خدمات‌دهی به همشهریان می پردازند.
عبدالمالکی در خاتمه از همکاری شهرداران مناطق ۲ و ۵ در راستای آماده سازی این دو فضای فرهنگی تقدیر نمود.