مرکز کاراموزان قضائی غرب کشور به میزبانی استان کرمانشاه پس از یک وقفه ۴ سال همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس شروع به کار کرد. رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در آیین افتتاحیه با بیان ضرورت این مرکز برای استان کرمانشاه و نیز استان های غربی یادآور شد ضرورت افتتاح این مرکز به جهت اینکه […]

مرکز کاراموزان قضائی غرب کشور به میزبانی استان کرمانشاه پس از یک وقفه ۴ سال همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس شروع به کار کرد.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در آیین افتتاحیه با بیان ضرورت این مرکز برای استان کرمانشاه و نیز استان های غربی یادآور شد ضرورت افتتاح این مرکز به جهت اینکه به تربیت قاضی منجر می شود کاملا آشکار است. استان کرمانشاه به عنوان قطب علمی غرب کشور در بسیاری از رشته ها همواره وجود داشته است و در بحث حقوقی نیز این مشخصه آشکار است و خوشبختانه امروز توانسته ایم با مکاتبات صورت گرفته و عنایت ریاست معظم قوه قضائیه شاهد باشیم این مرکز بعد از یک وقفه ۴ ساله مجددا افتتاح شود.
ایشان رئوس برنامه را برای این مرکز در این دوره علاوه بر ارتقای سطح آموزش ، دقت در انتخاب اساتید ، ارائه آموزش های مکمل و نیز بهبود و تقویت اجرای کارورزی عنوان کرد و تصریح کرد بنا داریم این مرکز را به عنوان یکی از قویترین مراکز علمی در رشته حقوق در سطح کشور معرفی کنیم.
دکتر توسلی زاده در ادامه سخنان خود با خطاب قرار دادن کارآموزان تاکید کرد همواره خود را به علم روز قضائی مجهز کنید و این میسر نمی شود مگر اینکه دامنه مطالعاتی خود را افزایش دهید .
ایشان افزود در آینده نزدیک و با حضور شما در دستگاه قضائی، اقدام به صدور رای خواهید کرد و بدانید رای خوب هویت یک قاضی است و جایگاه او را در اجتماع تثبیت می کند. بنابراین چنان به انشاء رای و صدور حکم اقدام کنید که گویی همه ناظر و ببیننده رای شما هستند.
رئیس شورای قضائی استان اضافه کرد رای خوب باید گویا ، منطقی و منطبق با قانون باشد و یقین بدایند رای خوب به جامعه ثبات می دهد و می تواند از مشکلات جامعه گره گشایی کند و آرامش را به جامعه تزریق می کند.
لازم به ذکر است با افتتاح مرکز کارآموزان قضائی در دادگستری استان کرمانشاه ،سیزدهیمن دوره آن بعد از یک وقفه ۴ ساله به کار خود ادامه داد . در ادوار دوازده گانه گذشته حدود ۳۰۰ نفر قاضی به بدنه قوه قضائیه از این مرکز اضافه شده بود.