مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه با اشاره به سیزدهمین سال خدمت به عامه مردم گفت : از زمان افتتاح بانک تاکنون به ۲۵۲ هزار نفر از مردم استان کرمانشاه وام قرض الحسنه برابر ۲۹ هزار میلیارد ریال پرداخت شده که ۳۵ درصد این مبلغ یعنی ۱۰ هزار میلیارد ریال در […]

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه با اشاره به سیزدهمین سال خدمت به عامه مردم گفت : از زمان افتتاح بانک تاکنون به ۲۵۲ هزار نفر از مردم استان کرمانشاه وام قرض الحسنه برابر ۲۹ هزار میلیارد ریال پرداخت شده که ۳۵ درصد این مبلغ یعنی ۱۰ هزار میلیارد ریال در یک سال گذشته بوده است.
به گزارش روابط عمومی و بازاریابی بانک قرض الحسنه مهر ایران در نشستی که به مناسبت سیزدهمین سالروز تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران با حضور اصحاب رسانه استان برگزار شد گفت : اولویت و برنامه اصلی بانک پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و بدون سود به اقشار متوسط و ضعیف جامعه است که خوشبختانه توانسته ایم با پرداخت ۱۰ هزار میلیارد ریال در یک سال گذشته با متوسط روزانه ۲۷ میلیارد ریال در استان روند دسترسی مردم به این وام های ارزان قیمت را فراهم نماییم . وی ادامه داد بانک با احترام به عقاید تمامی مذاهب اسلامی کارمزد دریافتی صفر الی ۴% دریافت می کند که به انتخاب خود مشتری است و برای اولین بار میان بانک های جمهوری اسلامی ایران در مناطق اهل سنت تسهیلات بانک با تغییر شرایط با کارمزد ۰% پرداخت می شود .
مدیر این بانک در استان کرمانشاه با اشاره به پیشگام بودن بانک قرض الحسنه مهر ایران در امور عام المنفعه گفت: مبالغ جمع آوری شده از محل هزینه دیرکرد اقساط که به آن وجه التزام گفته می شود در امور عام المنفعه هزینه می شود. وی ادامه داد : هزینه دیر کرد اقساط نوعی ضمانت است که باعث انضباط مالی مشتریان بانک ها شده و وجه تمایز بین مشتری خوش حساب و بد حساب است . در بانک مهر ایران این مبالغ با منابع بانک ادغام نشده و صرفاً به فعالیت های خیریه اختصاص داده می شود. با هزینه جمع شده این ابزار بانکی در سال گذشته ۵۰۰ هزار خانه روستایی در سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی وایلام بیمه حوادث شدند. در سنوات گذشته نیز ساخت خانه های روستایی در مناطق سیل زده و مدارس و خانه بهداشت در مناطق محروم ساخته شده است .
نجفی شعاع ادامه داد : بانک قرض الحسنه مهر ایران توانست راه صد ساله سایر بانک ها را در سابقه سیزده سال فعالیت خود طی کند و عنوان های بین المللی سومین بانک برتر اسلامی به انتخاب موسسه Banker و کسب نخبه اقتصادی دنیای اسلام به انتخاب موسسه OIC را کسب کند. وی شفافیت مالی و همراهی با مردم را راز موفقیت بانک دانسته و گفت : بانک قرض الحسنه مهر ایران در سه سال گذشته توانسته به عنوان اولین بانک مجمع سالیانه خود را بدون هیچ بند بازرسی بانک مرکزی برگزار کرده و در صدر بانک های شفاف کشور قرار گیرد.
مدیر بانک قرض الحسنه مهر ایران دسترسی آسان به خدمات بانکی و نحوه محاسبه امتیاز همچنین عملیاتی نمودن روش های منحصر به فرد بانکداری الکترونیک را از جمله ویژگی های نوین بانک دانسته و گفت : دربانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای توسعه بانکداری الکترونیک وتحقق بانکداری بدون کاغذ برنامه های اصلاح ساختار الکترونیکی کردن عملیات اجرایی بانک و ایجاد یک بانک تمام الکترونیک، سامانه ها، ابزارها و امکاناتی شامل: تهیه اسناد و فرمهای دیجیتالی، آرشیو الکترونیکی اسناد، اتصال به سامانه ثبت احوال واحراز هویت بیومتریک، استفاده از پدهای امضای الکترونیک مشتریان، راه اندازی داشبورد ارزیابی عملکرد شعب و راه اندازی اتوماسیون اداری و همچنین گسترش خدمات بانکداری الکترونیک مانند افتتاح حساب و درخواست تسهیلات به صورت آنلاین درکنار سایر خدمات موبایل بانک و اینترنت بانک فراهم شده است. با این اقدامات تمامی عملیات بانکی در این بانک به صورت غیر حضوری و بدون استفاده از کاغذ قابل انجام است. این امکان نقش بسزایی در حفاظت از محیط زیست، حذف رفت و آمدهای غیر ضروری و تسریع در ارائه خدمات بانکی به مشتریان ایفا می کند.
نجفی شعاع با اشاره به اهمیت محرومیت زدایی و کمک به اشتغال محرومین گفت : پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های اشتغال و کارآفرینی، معیشت، ازدواج ، درمان و حمایت از مددجویان سازمان های حمایتی و سازمان های مردم نهاد از جمله خدمات این بانک است که این امربه طورچشمگیری به بهبود شاخص های اقتصادی در جامعه کمک می کند. در چند سال اخیر با تعامل صورت گرفته با نهاد های حمایتی ۴۰۷ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی بنیاد برکت ، ۲۲۶ میلیارد ریال وام اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)،۶۹ میلیارد ریال وام اشتغال مددجویان بهزیستی و چندین میلیارد ریال تسهیلات مربوط بنیاد مسکن مستضفعان ، اداره کل زندان ها ، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و… صورت گرفته و توانسته ایم وام های اشتغال زیادی با سقف ۵۰۰ میلیون ریال را در اختیار افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی قرار دهیم و با حمایت صد در صدی اشتغال مددجویان این نهاد در صدر بانک های حامی مستضعفان قرار بگیریم.
نجفی شعاع با اشاره به امتیازات منحصر به فرد بانک گفت : بانک قرض الحسنه مهر ایران با ۱۸٫۶% بالاترین درصد کفایت سرمایه و با ۱% نسبت مطالبات به مصارف کمترین ریسک مطالباتی در میان بانک های کشور ، رتبه هفتم در میان بانک های سودده ایران ، بالاترین درصد رشد منابع در سه سال اخیر در میان سیستم بانکی (رشد کنونی ۳۸% نسبت به پایان سال ۹۸)دارا می باشد.
لازم به ذکر است که بانک قرض الحسنه مهر ایران با ۲۴ شعبه در استان کرمانشاه و ۵۴۰ شعبه در سراسر کشور پرچم دار بانکداری نوین و بانکداری قرض الحسنه در حال خدمت رسانی به مردم جامعه می باشد.