مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمانشاه گفت: در قالب طرح جهاد آبرسانی، ۸۶۰ روستا در استان کرمانشاه از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمانشاه گفت: در قالب طرح جهاد آبرسانی، ۸۶۰ روستا در استان کرمانشاه از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه؛ رضا داودی اظهار کرد: استان کرمانشاه برای رفع تنش آبی روستاها دو قرارداد با قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام منعقد کرده که در قرارداد نخست تنش آبی ۳۴۹ روستا با ۳۱۴ میلیارد تومان اعتبار رفع می شود و در قرارداد دوم نیز ۵۱۱ روستای استان با ۹۲۰ میلیارد تومان اعتبار، به آب پایدار دسترسی پیدا می کنند.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاه جز استان‌های برتر کشور در زمینه اجرای پروژه‌های جهاد آبرسانی است، یادآورشد: این پروژه ها تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال‌ جاری تعداد ۲۰۰ روستا از آب شرب سالم و پایدار بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمانشاه زمان اتمام پروژه های آبرسانی روستایی را سه ساله اعلام و تصریح کرد: در مجموع تنش آبی ۸۶۰ روستای استان کرمانشاه تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۵ مرتفع خواهد شد.

داودی با بیان اینکه پروژه های آبرسانی روستایی از مهمترین طرح های زیرساختی کشور است که توسط وزارت نیرو و قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام در حال اجراست، گفت: چنانچه اعتبارات به موقع تزریق شود امکان افتتاح و بهره برداری پروژه ها در زمان کوتاه تری نیز وجود دارد.

وی افزود: خدمات رسانی، مهاجرت معکوس و کمک به پایداری روستایی از اهداف این طرح جهاد آبرسانی است.

داودی تصریح کرد: در استان کرمانشاه بیش از ۲هزار و ششصد روستا دارای سکنه وجود دارد که ۱۹۰۰ روستا تحت پوشش شبکه آبفا هستند و مابقی روستاها یا فاقد تأسیسات بوده و یا دچار تنش آبی هستند.

  • منبع خبر : روابط عمومی آبفا استان کرمانشاه