آیین نمادین بازگشایی مدارس، امروز(سوم مهر) در هنرستان دخترانه صنایع شیمیایی کرمانشاه با حضور محدود دانش آموزان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان در این مراسم که با حضور استاندار و جمعی از […]

آیین نمادین بازگشایی مدارس، امروز(سوم مهر) در هنرستان دخترانه صنایع شیمیایی کرمانشاه با حضور محدود دانش آموزان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان در این مراسم که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار کرد: سال تحصیلی جدید در حالی آغاز می‌شود که ۱۸ ماه از شیوع کرونا گذشته و در این مدت به دلیل مجازی شدن آموزش‌ها خواسته و ناخواسته دانش‌آموزان دچار افت تحصیلی شده‌اند.

یزدان پناه با بیان این‌که دانش‌آموزان مقطع ابتدایی به ویژه کلاس اولی‌ها بیشترین آسیب را از آموزش مجازی می‌بینند،گفت: همه متخصصان امر تعلیم و تربیت بر این موضوع اتفاق نظر دارند که آموزش کلاس اولی‌ها از طریق فضای مجازی به خوبی امکان پذیر نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به وجود سه پازل آموزش حضوری، غیرحضوری و یا تلفیقی برای بازگشایی مدارس، یادآور شد: برای بازگشایی مدارس تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم، اما در صورت رای ستاد ملی کرونا برای بازگشایی به شیوه تلفیقی تصمیم‌گیری در مورد نحوه حضور دانش‌آموزان با شورای مدرسه متشکل از مدیر، معاون و اولیای منتخب دانش آموزان است.

وی افزود: مدارس مناطق روستایی و عشایری که جمعیت کمی دارند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضوری و مدارس نقاط شهری نیز با تصمیم شورای مدرسه و با رضایت خانواده‌ها با حضور محدود دانش‌آموزان به شکل حضوری برگزار می‌شوند.

یزدان‌پناه ادامه داد: عجله‌ای برای بازگشایی حضوری مدارس نداریم و کم کم این کار را انجام خواهیم داد.

یزدان‌پناه همچنین با اشاره به آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان علیه کرونا، گفت: در صورت اتمام واکسیناسیون دانش‌آموزان با خیال راحت می توانیم به سمت حضوری کردن کلاس های درس برویم.

مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه ۹۲ درصد معلم‌های استان هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، عنوان کرد: از معلم‌هایی که تاکنون واکسن کرونا نزده‌اند، درخواست می‌کنیم به احترام خانواده و دانش‌آموزان هرچه سریعتر برای دریافت واکسن اقدام کنند.

وی در ادامه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و با اشاره به نقش مردم در سال‌های دفاع مقدس، گفت: مردم انقلابی کرمانشاه به همراه دیگر هموطنانمان در برابر دشمنان سینه سپر کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به بیگانگان واگذار شود.