شهرام کرمی به برخی معضلات و مشکلات محلات حاشیه نشین کرمانشاه اشاره کرد و گفت: متاسفانه در برخی از این محلات که با آسیب های اجتماعی زیادی دست به گریبان هستند، تعدادی از دستگاه های خدمات رسان هم ضعیف عمل می کنند.  

به گزارش چویرنیوز به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه، شهرام کرمی به برخی معضلات و مشکلات محلات حاشیه نشین کرمانشاه اشاره کرد و گفت: متاسفانه در برخی از این محلات که با آسیب های اجتماعی زیادی دست به گریبان هستند، تعدادی از دستگاه های خدمات رسان هم ضعیف عمل می کنند.
وی ادامه داد: در محله ای همانند آقاجان مردم ساکن در این محله از نظر دسترسی به آب، برق و گاز با مشکلاتی مواجه هستند که در این رابطه قرارگاه تحول اجتماعی زیرمجموعه بنیاد خاتم الانبیاء هم ورود کرده است، اما دستگاه های خدمات رسان هم مکلف هستند که برای رفع این مشکلات، با این بنیاد همکاری لازم را داشته باشند.
دادستان کرمانشاه متذکرشد: همچنین به منظور ساماندهی این محله، باید کارگروهی در فرمانداری کرمانشاه شکل گیرد تا در آن ضمن بررسی مسائل و مشکلات موجود در محله همچون احداث شبکه فاضلاب در کوچه ها، روشنایی معابر، جمع آوری و اسکان معتادان متجاهر، توسعه فضای سبز، تعمیر و مرمت مساجد، جمع آوری و ساماندهی برخی از مشاغل مزاحم، جمع آوری به موقع زباله ها،  نظات شهری، مهارت آموزی به جوانان، توانمندسازی و حمایت از زنان و کودکان وارد عمل شوند.
وی بر لزوم توجه به برگزاری برنامه های فرهنگی، هنری، اقتصادی، ورزشی، خدماتی و اجتماعی هم در این منطقه تاکید کرد.
کرمی در ادامه به وجود برخی ملک های مخروبه در این محله که به محلی برای تجمع معتادین متجاهر و افراد بی خانمان هم تبدیل شده اشاره ای کرد و گفت: این مسئله ناامنی محله آقاجان را بیشتر کرده ، بنابراین شهرداری مکلف است که موضوع را مورد بررسی کارشناسی قرار دهند و نتیجه آن را به دادسرا اعلام کند تا به صورت تدریجی نسبت به تخریب آنها اقدام شود.
 
وی یادآورشد: اداره کل بهزیستی استان هم با قرارگاه تحول اجتماعی برنامه های مبارزه با آسیب های اجتماعی و توانمندسازی زنان بی سرپرست و بدسرپرست را در این منطقه اجرایی کند.

  • منبع خبر : روابط عمومی دادسرای کرمانشاه