فرمانده انتظامی استان از انهدام باند سارقان حرفه ای در کرمانشاه خبر داد که با روش بیهوش کردن طعمه خود، یک دستگاه خودروی نیسان و 9 تخته فرش دستباف به ارزش 10 میلیارد ریال را به سرقت برده بودند.

فرمانده انتظامی استان از انهدام باند سارقان حرفه ای در کرمانشاه خبر داد که با روش بیهوش کردن طعمه خود، یک دستگاه خودروی نیسان و ۹ تخته فرش دستباف به ارزش ۱۰ میلیارد ریال را به سرقت برده بودند.

به گزارش چویر نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “مهدی حاجیان” اظهار داشت: پس از ارجاع پرونده ای به پلیس آگاهی استان مبنی بر وقوع یک مورد سرقت به عنف که طی آن اعضای یک باند ۴ نفره اقدام به سرقت یک دستگاه خودرو نیسان و چندین تخته فرش دستباف کرده بودند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات ابتدایی کاراگاهان پلیس آگاهی مشخص شد راننده وانت نیسان و همراهش ۹ تخته فرش دستباف را برای فروش از استان های همجوار به کرمانشاه منتقل می کنند اما با خریدار سر قیمت به توافق نمی رسند، تصریح کرد: در همین حین شخص دیگری که سارق و ناظر معامله فرش بوده است با جلب اعتماد فروشنده و همراهش، با آن ها به بهانه اینکه خریدار خوب سراغ دارد همراه می شود.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه فرد سارق در طول مسیر اقدام به خرید نوشیدنی و حل کردن چند عدد قرص خواب آور قوی داخل آن می کند، افزود: فروشندگان فرش پس از مصرف نوشیدنی به خواب فرو می روند و سارق و دیگر همدستانش با رها کردن آن ها در بیابان های مناطق حاشیه ای کرمانشاه، اقدام به سرقت خودرو نیسان و فرش های دستباف می کنند.

سردار حاجیان یادآور شد: کاراگاهان شعبه سوم اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با انجام کارهای اطلاعاتی و در کمتر ۴۸ ساعت موفق به شناسایی اعضای ۴ نفره باند سرقت و یک مالخر شده و در عملیات های جداگانه آن ها را دستگیر کردند.

وی همچنین از کشف هر ۹ تخته فرش دستباف مسروقه که طبق نظر کارشناسان ارزش آن ها به ۱۰ میلیارد ریال می رسید، خبر داد و گفت: خودرو نیسان سرقتی نیز که پلاک جعلی روی آن نصب شده بود در یکی از پارکینگ های سطح شهر کشف شد.

رئیس پلیس استان کرمانشاه در پایان و با بیان اینکه تحقیقات و بازجویی از اعضای باند سرقت ادامه دارد، گفت: سارقان و افراد مالخر مطمئن باشند راه گریزی از دست پلیس ندارند و دیر یا زود در چنگال قانون گرفتار و به سزای عملشان خواهند رسید.

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس کرمانشاه