مدیر کل راداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمانشاه، کرمی به مناسبت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری اقدامات صورت گرفته در اداره ایمنی و ترافیک استان کرمانشاه را تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی گفت: از آذر ماه سال گذشته […]

مدیر کل راداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمانشاه، کرمی به مناسبت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری اقدامات صورت گرفته در اداره ایمنی و ترافیک استان کرمانشاه را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی گفت: از آذر ماه سال گذشته تا آذر ماه سالجاری ۴۰ مورد بازدید از مراکز معاینه فنی انجام شده است که در این مراکز۳۶ هزار و ۶۹۶ ناوگان سنگین معاینه فنی شده است استان کرمانشاه داری ۶ مرکز مکانیزه معاینه فنی سنگین می باشد که از سال گذشته تا کنون ۱ مورد مجوز جهت نیز جهت احداث یک مرکز معاینه فنی سنگین صادر شده است.

کرمی گفت: ۶۷۷ مورد  نظارت برعملکرد مدیران فنی شرکتهای کالا و مسافر انجام شده و ۶۵ مورد بازدید از مدیران فنی شرکتهای حمل و نقل کالا و مسافر داشته ایم.

وی در ادامه افزود در حوزه ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راهها- ارتقای ایمنی عابرین پیاده ۱۱ محورانجام شده و ۳۲۰ نفر ساعت در فضایی مجازی و در قالب برنامه شاد دوره آموزشی ایمنی ویژه دانش آموزان مدارس حاشیه راهها برگزار شده است.

کرمی افزود: در جهت ایمن سازی راکبین موتورسیکلت ۱۷۵ کلاه ایمنی به راکبین موتور سیکلت اهدا شده است  و۳۲۰ ساعت نفر برای رابین موتور سیکلت کلاس آموزشی برگزار کرده ایم  و ۱۱۵۰ مورد نصب شبرنگ و آشکار سازی ادوات کشاورزی، وانت بار، موتور سیکلت ها ۵۹ مورد تحویل تجهیزات ایمنی از قبیل کپسول آتش نشانی، تجهیزات کمک های اولیه را به رانندگان ادوات کشاورزی و وانت بار داشته ایم و ۹۲۰ مورد نصب  شبرنگ بر روی وسایل نقلیه باری جهت آشکاری سازی آنها انجام شده است.

وی افزود: ۱۵۶۵ مورد کنترل تردد ناوگان مسافری توسط سامانه سپهتن که ۱۲۲ مورد از این تخلفات به کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ ارجاع شده است و ۱۹۹۶ مورد تخلفات مربوط به اضافه تناژ ناوگان حمل و نقل که در استان بررسی شده است

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه در ادامه گفت: از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه ایمنی و ترافیک می توان به برگزاری ۵ جلسه کمیسیون ایمنی با حضور مقامات ارشد استانی و کارشناسان حوزه حمل و نقل، پلیس راه  و ۱۴ جلسه مشاور تحلیل تصادفات استان با کارشناسان استانی نام برد.

وی گفت : از دیگر اقدامات اداره ایمنی و ترافیک ۳۴ مورد بازدید و نظارت بر عملکرد باسکولهای ثابت پلیس راه و۷۱ مورد گشت دروازه ای کنترل اضافه تناژ و تجهیزات ایمنی ناوگان عمومی و۱ مورداحداث سکوی استقرار پلیس راه درحاشیه محور واصلاتی استان انجام شده است.

کرمی افزود: در ضمینه فرهنگ سازی ایمنی و ترافیک اقداماتی نیز انجام شده است که مهمترین این موارد برگزاری ۵۳ نفر ساعت دوره آموزشی فرهنگی برای کودکان کار و ۵۲ نفر، ساعت برگزاری طرح آموزشی فرهنگی ایمنی کودکان در محورهای سطح استان کرمانشاه و ۲۸ طرح در ضمینه ایمنی و ترافیک  در فضای مجازی جهت ارتقای ایمنی کاربران جاده ای (دانش آموزان و دهیاران و …) و ۴ جلسه کمیته بازدید ایمنی استان از دیگر اقدامات اداره ایمنی و ترافیک می باشد.

کرمی افزود : برای با هرچه بالاتر بردن سطح ایمنی و ترافیکی  فعالیت های انجام شده که شاخص ترین این اقدامات تشکیل اکیپ نظارتی و بازدید از مراکز مکانیزه معاینه فنی سنگین بصورت مستمر با بهره گیری از بخش خصوصی، پیگیری و تحقق تشکیل دو زیرگروه کمیسیون ایمنی به نام های کمیته بازدید ایمنی راهها و کمیته بررسی تصادفات مهم، به کار گیری و انعقاد قرارداد با مشاور پژوهشی دانشگاه صنعتی کرمانشاه جهت مطالعه و تجزیه و تحلیل تصادفات در محورهای مواصلاتی  استان استان کرمانشاه در جهت پایین اوردن آمار تصادفات جاده ای از دیگر اقدامات این اداره کل می باشد.