رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دالاهو از شناسایی و معدوم سازی یک رأس دام سنگین مبتلا به بیماری هاری در این شهرستان و انجام واکسیناسیون لازم خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، اردلان جمشیدبیگی از اقدامات صورت گرفته در مورد گزارش واصله مبنی بر مشاهده یک راس دام سنگین در اوایل […]

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دالاهو از شناسایی و معدوم سازی یک رأس دام سنگین مبتلا به بیماری هاری در این شهرستان و انجام واکسیناسیون لازم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، اردلان جمشیدبیگی از اقدامات صورت گرفته در مورد گزارش واصله مبنی بر مشاهده یک راس دام سنگین در اوایل شهریور سال جاری با علائم بالینی مشکوک به بیماری های در روستای قلقله از توابع بخش مرکزی شهرستان دالاهو خبر داد.
 
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دالاهو با اشاره به اینکه یک راس گاو با علائم هاری در این شهرستان شناسایی و سریعا اکیپ مبارزه با بیماری های دامی با همکاری نمایندگان شبکه بهداشت و درمان و محیط زیست به روستای مذکور مراجعه کردند، گفت: این اکیپ پس از معدوم سازی و نمونه برداری اقدام به دفن بهداشتی حیوان کردند.
 
وی افزود: واکسیناسیون هاری سگ های صاحبدار روستا انجام و توضیحات بهداشتی و آموزش لازم در مورد راه های انتقال و پیشگیری از بیماری هاری به اهالی روستای قلقله شهرستان دالاهو از سوی دامپزشکی ارائه گردید.
 
این مسؤول با بیان اینکه جواب آزمایشات نمونه اخذ شده از دام مشکوک به هاری که از بیماری های مشترک بین دام و انسان است، مثبت اعلام شد، خاطرنشان کرد: معدوم سازی این راس دام سنگین با دستورالعمل های مربوطه در اسرع وقت انجام و اقدام نسبت به واکسیناسیون همه اعضای خانواده صاحب دام و حیوانات آنان در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه پیگیری لازم به عمل آمد.
 
 
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دالاهو به اجرای گشت های بازرسی از امکان بهداشتی، دامپروری ها، کشتارگاه ها و… در این شهرستان اشاره و تاکید کرد: مردم می‌توانند هرگونه مشکلات و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس ۱۵۱۲ و پل ارتباطی سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.