کرمانشاه در راستای تحکیم ارتباطات و ارتقای همکاری در زمینه گردشگری شهری در روز دوشنبه ۱۳ مردادماه میزبان شهرداران غرب کشور و دبیرکل دفتر ملی یونسکو خواهد بود و تفاهم نامه چهارجانبه در این خصوص امضاء خواهد شد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ در این نشست که با حضور […]

کرمانشاه در راستای تحکیم ارتباطات و ارتقای همکاری در زمینه گردشگری شهری در روز دوشنبه ۱۳ مردادماه میزبان شهرداران غرب کشور و دبیرکل دفتر ملی یونسکو خواهد بود و تفاهم نامه چهارجانبه در این خصوص امضاء خواهد شد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ در این نشست که با حضور شهرداران کرمانشاه، همدان و سنندج برگزار می شود تفاهم‌نامه مشترک سه شهر مذکور و دفتر ملی یونسکو امضا خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: ایجاد کریدور گردشگری غرب کشور، اتفاق مبارک می باشد که تاثیر بسزایی در ارتقای صنعت گردشگری شهری برای همدان به عنوان دروازه داخلی غرب کشور و سنندج و کرمانشاه به عنوان دروازه های برون مرزی اقلیم کردستان و عتبات عالیات خواهد داشت و می‌تواند به اتفاقات خوبی در راستای احیای صنعت گردشگری در شرایط کنونی و رفاه همشهریان عزیز منجر شود.
مهدی عبدالمالکی افزود: در این تفاهم نامه های مواردی همچون تبادل فضاهای تبلیغاتی، برگزاری دیدار های مشترک و احیای منطقه گردشگری غرب کشور توسط کرمانشاه، همدان و سنندج پیش بینی شده و امید است زمینه هم افزایی در مسیر توسعه گردشگری شهری غرب کشور را فراهم سازد.
معاون فرهنگی شهردار خاطرنشان ساخت: این کریدور می‌تواند معرف بخش عظیمی از فرهنگ اصیل ایران زمین باشد و آداب و رسوم یکی از قسمت های مهم ایران را که غرب کشور است به دنیا معرفی نماید.

عبدالمالکی با بیان اینکه فراهم کردن مقدمات پیوستن این شهرها به شبکه شهرهای خلاق می تواند به عنوان گام مهمی در این راستا باشد، بر لزوم پیگیری و اهتمام لازم در این زمینه تاکید کرد و گفت: در این نشست میزبان دبیرکل محترم کمیسیون ملی یونسکو در ایران خواهیم بود و هدف ایجاد رویکردی مشترک برای سه شهر کلیدی غرب کشور دز زمینه توسعه گردشگری شهری است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، برگزاری کارگاه های آموزشی یونسکو در منطقه غرب کشور، لزوم برندسازی، تمرکز بر برنامه های مرتبط با نوروز و جاده ابریشم، ایجاد جاذبه های ویژه و استفاده از ظرفیت های مشترک سه شهر غرب کشور، تعریف زنجیره تجاری‌سازی و شناسایی بازارهای هدف فعالان گردشگری را از مفاد تفاهم نامه عنوان نمود و ابراز داشت: تمدن، اصالت تاریخی و پیشینه فرهنگی و هنری این استان ها پتانسیلی را فراهم آورده که علاوه بر تاثیرات اجتماعی و فرهنگی در اقتصاد این منطقه نیز اثر خواهد داشت.