به گزارش چویر نیوز به نقل از اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ در راستای تحکیم روابط فرهنگی اجتماعی و گردشگری، تفاهم نامه ی همکاری سه جانبه بین شهرداری و ادارات آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منعقد و تبادل گردید.

تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین شهرداری و ادارات آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به امضا رسید.

به گزارش چویر نیوز به نقل از اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ در راستای تحکیم روابط فرهنگی اجتماعی و گردشگری، تفاهم نامه ی همکاری سه جانبه بین شهرداری و ادارات آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منعقد و تبادل گردید.

بر پایه این گزارش؛ نظر به قرابت فعالیت های ارگان های شهرداری و آموزش و پرورش و همچنین به جهت ارتقاء سطح فرهنگ شهروندی خاصه سنین پایه، رایزنی‌های فی مابین اداره گردشگری شهرداری و معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، این تفاهم نامه جهت تحکیم روابط فرهنگی، اجتماعی و گردشگری تدوین شده است که موجبات مبادله تجربیات مدیریت شهری در حوزه های مختلف اعم از یافته های علمی و تجربی در زمینه گردشگری، آموزش و فرهنگی و برگزاری رویدادهای مشترک در زمینه فرهنگی، گردشگری و آموزشی نظیر جشنواره ها استارت اپ ها و نمایشگاه های مشترک فراهم خواهد آمد.

گفتنی است؛ ایجاد بستر مناسب جهت آموزش تکنیک های نوین در حوزه توسعه گردشگری خلاق و برندینگ شهری، تسهیل در برگزاری هفته‌های فرهنگی متقابل و همچنین برگزاری برنامه‌های آموزشی مشترک و برگزاری جلسات دوره‌ای مطابق توافقات بعدی در راستای پیشبرد اهداف مشترک در حوزه گردشگری و آموزشی و بررسی فرایند عملیاتی شدن تفاهم نامه نظیر تشکیل اتاق فکر جهت پیگیری امور از سایر مفاد این تفاهم نامه است.

شایان ذکر می باشد؛ بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد جهت ایام نوروز، در اختیار قرار دادن کانتر خدمات رسانی به شهرداری در مراکز سه گانه اسکان آموزش و پرورش، پذیرایی از مسافران و ثبت نام تورهای گردشگری ارزان قیمت به ازای هر مرکز دو اتوبوس، دعوت مسافرین به جشنواره های شبانه عید در عید و افطار تا سحر صورت پذیرد.

لازم بذکر است؛ بر اساس این تفاهمنامه بعد از تعطیلات نوروز نیز شهرداری با بهره گیری از ظرفیت اتوبوس های گردشگری نسبت به برگزاری تورهای شهری جهت معرفی ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری شهر و به استناد به تفاهم نامه سازمان حمل و نقل مسافر جهت دانش آموزان مدارس با اولویت مدارس واقع در مناطق کمتر برخوردار شهر اقدام خواهد کرد.

دکتر نادر نوروزی شهرار کرمانشاه در این آیین گفت: کرمانشاه به دلیل داشتن طبیعت زیبا و آب و هوای منحصر به فرد خود و حضور قومیت ها مقصدی عالی برای سفر گردشگرانی است که قصد دارند تعطیلات نوروزی را در این دیار سپری کنند.

وی افزود: متاسفانه هم سنگ با داشته های کرمانشاه، معرفی خوبی از آن نشده و گردشگری بعنوان یک فرصت خوب جهت برون رفت کرمانشاه از وضعیت موجود اقتصادی کمتر دیده شده که اتفاق خوبی در این رابطه امسال و در آستانه ی سال نو رخ داده، تعامل و هم افزایی است که شکل گرفته و همه دستگاه ها در ستاد سفر در جهت خدمت بهتری به گردشگران با هم بسیج شده اند تا کرمانشاه را که همیشه شهره به مهمان نوازی بوده، شایسته تر معرفی نمایند.

سلمان محمدی مدیرکل آموزش و پرورش نیز گفت: باید از فرصت ها برای معرفی کرمانشاه، این چهره ی زیبا و سینه ستبر ایران استفاده کنیم که ایام نوروز یکی از مناسب ترین فرصت ها را در این زمینه ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: در کلیت مدیریت استان
تعامل و هماهنگی دیده می شود که باعث شده بدور از جزیره ای کار کردن به این بیاندیشیم که میزبان خوبی باشیم و بتوانیم مهمانان را بعنوان سفیران فرهنگی در معرفی کرمانشاه در نظر داشته باشیم.

داریوش فرمانی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی نیز گفت: از همه دستگاه ها ویژه شهرداری تقدیر می کنم. که زمینه نوروزی متفاوت را در شهر ایجاد کرده اند.

وی خاطرنشان ساخت: خصیصه ی کرمانشاهیان، مهمان نوازی است و الحمدالله استان در حوزه های مختلف گردشگری نظیر تاریخی، فرهنگی، خوراک و مقاومت حرف های زیادی برای گفتن دارد

  • منبع خبر : اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه