اگرچه معلولم ولی اندیشه ام معلول نیست هیچ مَجهولی برای فکر من مجهول نیست اهل فِکر وهِمّت و شور وشعور و کوششم داوَری های‌ِ نادرست درباره ام مَقبول نیست عِزّت نَفسَم مرا نزد همه ی مُمتاز کرد با تَرحُّم گر نگاهم می کنی مَعقول نیست معلول از نظر لغوی به معنای هرچیزی که آن را […]

اگرچه معلولم ولی اندیشه ام معلول نیست
هیچ مَجهولی برای فکر من مجهول نیست
اهل فِکر وهِمّت و شور وشعور و کوششم
داوَری های‌ِ نادرست درباره ام مَقبول نیست
عِزّت نَفسَم مرا نزد همه ی مُمتاز کرد
با تَرحُّم گر نگاهم می کنی مَعقول نیست

معلول از نظر لغوی به معنای هرچیزی که آن را به علت و سبب ثابت کرده باشد. پس معلول آمده است تا ثابت کند که می تواند جزء بهترین ها باشد گرچه از نظر فیزیکی دچار مشکل است اما با ایمان و اراده و پشتکار و تلاش و امید والای خویش می تواند در اوج انسانیت و خوشبختی قرار گیرد!
ناهید امیری بانوی کرمانشاهی متولد ۱۳۶۷ دانشجوی رشته تربیت بدنی، از فعالین عرصه ورزشی می‌باشد که به تازگی صعودی به قله دماوند داشته است.
این ورزشکار ناشنوا در قهرمانی المپیک ۲۰۱۷ ترکیه، قهرمانی ۲۰۲۲ برزیل و مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۲۱ و سایر قهرمانی های استانی و کشوری مدال آور بوده است.
رشته اصلی او کاراته است که از بچگی با تشویق مادر و علاقمندی خودش قدم در این مسیر گذاشته است و شعار خواستن توانستن را به اثبات رسانده است.
امیری علی رغم سختی های زیادی که در مسیر ورزشی و زندگی داشته دست از تلاش برنداشت مشکل ناشنوایی اش او را از مسیر تلاش محدود نکرد و در رشته های دفاع شخصی و کوهنوردی نیز به فعالیت پرداخت که فتح قله دماوند را به عنوان اولین بانوی ناشنوای کرمانشاهی در کارنامه ورزشی خود قرار داد.
خانم امیری امید آن را دارد که با عنایت خداوند و حمایت مسئولین استان بتواند با داشتن حکم مربیگری و داوری در یکی از ارگانهای بهزیستی فعالیت کند تا بتواند به ناشنوایان دیگر کمک کند که آنها نیز گنجینه توانایی های خود را بارور کنند و همچنین قدردان زحمات آقای دهنوی موسسه خیریه میلاد لاله ها بودند که او را در این مسیر حمایت کردند.
گزارش از: سپیده زارعی

  • منبع خبر : چویرنیوز