رئیس پلیس راه استان گفت: با هدف ارتقاء ایمنی سفرهای نوروزی در بخش ناوگان حمل بار و مسافر، طرح کاهش سرعت مجاز این گروه از وسایل نقلیه در طرح نوروزی سال تا 15 فروردین 1402 اجرا می شود.

رئیس پلیس راه استان گفت: با هدف ارتقاء ایمنی سفرهای نوروزی در بخش ناوگان حمل بار و مسافر، طرح کاهش سرعت مجاز این گروه از وسایل نقلیه در طرح نوروزی سال تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ اجرا می شود.

به گزارش چویر نیوز به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، “سرهنگ کیخسرو دستغیب ” اظهار داشت: در اجرای مصوبات جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح های ویژه ترافیکی نوروز، طرح کاهش ۱۰ کیلومتر بر سرعت مجاز کلیه وسایل نقلیه مسافربری و باربری در طول اجرای این طرح به مرحله اجرا گذاشته شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به اهمیت سلامت سفرهای هموطنان و برای پیشگیری از وقوع سوانح ترافیکی در این حوزه، طرح مذکور با نظارت پاسگاه های پلیس راه انجام می شود.

وی بیان داشت: مسافران اتوبوس ها می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف رانندگان اتوبوس در طول سفر از طریق سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰ مراتب را اعلام تا در اولین پاسگاه پلیس راه موضوع رسیدگی و با تخلف ارتکابی برخورد قانونی لازم انجام گردد.

سرهنگ دستغیب تصریح کرد: برابر مقررات جاری ، در صورت وقوع تصادفاتی که رانندگان اتوبوس در وقوع آنها نقش و تقصیر داشته باشند ؛ دفترچه کار و ثبت ساعت آنان برابر مدت های معین اخذ و بایگانی شده و از رانندگی با هر نوع وسیله نقلیه مسافربری منع خواهند شد.

رئیس پلیس راه استان در خاتمه گفت: با توجه به اهمیت و مسئولیت بالای رانندگان حمل بار و مسافر به آنان توصیه می گردد قوانین و مقررات ترافیکی را در اولویت کاری خود قرار دهند و نسبت به اجرای این طرح توجه لازم را داشته باشند

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس کرمانشاه