استاندار کرمانشاه گفت: ظرفیت تولید سالیانه ایران خودرو کرمانشاه به ۶۳ هزار خودرو می رسد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور دکتر مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد؛ اظهار داشت: امروز، روز بسیار خوبی برای […]

استاندار کرمانشاه گفت: ظرفیت تولید سالیانه ایران خودرو کرمانشاه به ۶۳ هزار خودرو می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور دکتر مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در محل سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد؛ اظهار داشت: امروز، روز بسیار خوبی برای استان کرمانشاه در حوزه صنعت خودرو است که با توجه به نامگذاری امسال به نام سال جهش تولید امیدواریم این جلسه منجر به جهش تولید در حوزه این صنعت برای اشتغالزایی جوانان استان شود.

وی بیان داشت: مصوبه اجرای طرح ایران خودرو در استان مصوبه سفر مقام معظم رهبری به استان است و بر اساس این مصوبه قرار بوده که طرح در دو فاز (هر کدام ۵۰ هزار تولید دستگاه خودرو) اجرایی شود ولی تاکنون یک سوم مصوبه اجرایی شده است و هر چند که با توجه به شرایط کشور این مقدار تولید هم جای تشکر دارد.

مقام عالی استان افزود: با توجه به اینکه این مصوبه در دولت تدبیر و امید اجرایی و نهایی شده لذا امیدواریم تا پایان این دولت این پروژه تکمیل و به بهره برداری کامل برسد لذا از مدیرعامل محترم ایران خودرو انتظار داریم که توجه ویژه ای به اجرای کامل این طرح داشته باشند.

وی با اشاره به مشکلات بیکاری جوانان و همچنین مسائل اقتصادی استان تصریح کرد: طرح توسعه و تکمیل و اجرای مصوبه این پروژه خیلی می تواند به استان به ویژه در زمینه اشتغال کمک کند از این رو تقاضای دستور افزایش تولید به عنوان یک برنامه کوتاه مدت را داریم.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: در حال حاضر تولید سالیانه پروژه ایران خودرو استان ۳۰ هزار دستگاه است که خوشبختانه در این نشست با همراهی شرکت ایران خودرو مقرر شد ظرفیت تولید کرمانشاه از سالیانه ۳۰ هزار خودرو به ۶۳ هزار ارتقا یابد و در شهریور ۱۴۰۰ این ظرفیت به سالیانه ۱۰۰ هزار خودرو برسد.

وی ادامه داد: همچنین با تأمین منابع مالی از محل مشارکت بانکها برای رسیدن این پروژه به ظرفیت اسمی در سال جهش تولید نیاز داریم الزامات توسط شرکت فراهم شود.

استاندار کرمانشاه گفت: با تشکیل یک کنسرسیوم و با حمایت و پشتیبانی وزیر محترم اقتصاد می توانیم منابع مورد نیاز صنعت ایران خودرو که حدود ۳ هزار میلیارد تومان می باشد را تامین کنیم و ما این موضوع را می توانیم پیگیری و دنبال نمائیم.

بازوند با اشاره به کمک های صورت گرفته به صنعت ایران خودرو استان بیان داشت: ما امسال ۵۰ میلیارد تومان کمک های فنی و اعتباری در استان داشتیم که با توجه به اینکه این پروژه برای ما بسیار مهم است فقط از ۵۰ میلیارد تومان مذکور، ۱۱ میلیارد تومان به آن اختصاص دادیم.

وی همچنین با اشاره به برنامه های صورت گرفته برای تعریض جاده دسترسی پروژه ایران خودرو افزود: ما همچنین ۵ الی ۶ میلیارد تومان برای این موضوع اختصاص می دهیم.

استاندار کرمانشاه گفت: برای افزایش برخورداری این پروژه از معافیت مالیاتی ما حتماً پیگیری خواهیم کرد که با حمایت وزیر محترم افتصاد و همچنین رایزنی های نمایندگان محترم استان این موضوع محقق شود.