یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان لوازم اداری و تحریر در جهان فابر کاستل(Faber-Castell) است که به عنوان قدیمی‌ترین تولیدکننده لوازم تحریر دنیا شناخته می‌شود و هر سال نزدیک به دو میلیارد مداد تولید می‌کند. به گزارش چویر نیوز به نقل از خبرنگار ایمنا، شرکت فابر کاستل یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین تولیدکننده نوشت‌افزار است که […]

یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان لوازم اداری و تحریر در جهان فابر کاستل(Faber-Castell) است که به عنوان قدیمی‌ترین تولیدکننده لوازم تحریر دنیا شناخته می‌شود و هر سال نزدیک به دو میلیارد مداد تولید می‌کند.

به گزارش چویر نیوز به نقل از خبرنگار ایمنا، شرکت فابر کاستل یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین تولیدکننده نوشت‌افزار است که در سال ۱۷۶۲ توسط کاسپر فابر در نورنبرگ آلمان تأسیس و تاکنون توسط خانواده وی اداره می‌شود؛ دفتر مرکزی این شرکت در اشتاین آلمان قرار دارد و ۱۴ کارخانه و ۲۰ واحد فروش مرکزی را در سراسر جهان اداره می‌کند. این شرکت حدود هفت هزار کارمند دارد و در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا تجارت می‌کند.

فابرکاستل، قدیمی‌ترین کارخانه تولید نوشت‌افزار
همانطور که ذکر شد فابرکاستل قدیمی‌ترین کارخانه تولید نوشت‌افزار است که به دلیل ساخت قلم، لوازم جانبی و طراحی با کیفیت طرفداران بسیاری را در سراسر دنیا جذب خود کرده است و به عنوان پیشروترین تولیدکننده مداد شناخته می‌شود؛ جالب است بدانید که طرفداران این برند آلمانی محدود به تصویرگران، معماران و هنرمندان امروزی نمی‌شود بلکه در متون تاریخی وینسنت ون گوگ نیز به تقدیر از این برند پرداخته است.

تاریخچه شرکت فابرکاستل
شرکت فابرکاستل با ۲۶۰ سال سابقه که سرانجام به شهرت جهانی دست یافته است در آغاز با فعالیت‌های یک کابینت‌ساز خوشنام به نام کاسپار فابرو در سال ۱۷۶۱ شروع شد؛ در این سال فابر اولین مدادهای امروزی را در یک کارگاه کوچک روستای اشتاین آلمان تولید و پس از آن پسرش آنتون ویلهلم قطعه زمینی را در اشتاین خرید و کارگاه مدادسازی پدرش را به یک کارخانه مدرن گسترش داد.

حدود ۸۰ سال بعد نوه بزرگ کاسپار مدیریت کارخانه را به دست گرفت و نام خود را به این مجموعه داد. در زمان وی طول استاندارد، قطر و درجه سختی مدادها تعیین شد و این کارخانه به شرکتی با اعتبار بین‌المللی تبدیل شد پس از آن وی در نیویورک، لندن و پاریس نیز شعبه‌های فابرکاستل ایجاد و برای تولید محصولات بیشتر خود اجازه بهره‌برداری از معدن گرافیت سیبری را به دست آورد.
در سال ۱۸۶۷ ناپلئون بناپارت لوتار فون فابر یعنی نوه بزرگ کاسپار را به عنوان شوالیه افتخار معرفی و در سال ۱۸۷۰ فابر کاستل به طور رسمی در فهرست شرکت‌های ایالات متحده ثبت شد.

فابرکاستل در قرن اخیر
پس از ازدواج نوه و وارث لوتار با کنت کاستل در سال ۱۹۰۰ شرکت فابر نام فابر کاستل و یک لوگوی جدید برای خود انتخاب کرد؛ این لوگو شامل نام Faber-castell و نماد تاجی که تا به امروز در بسته‌بندی محصولات این شرکت وجود دارد، بود.

در سال ۱۹۴۹ این شرکت برای نخستین بار به تولید خودکار پرداخت و پس از آن محصولات متنوع لوازم تحریر در اشکال مختلف تولید شد، سپس این کمپانی به عنوان یکی از شرکت‌های جهانی در زمینه تولید لوازم نوشت‌افزار به محبوبیت رسید. در سال ۱۹۷۸ این شرکت با تولید مدادهای چوبی آرایشی برای شرکت‌های لوازم‌بهداشتی محصولات خود را گسترش داد و در سه دهه بعد گروه فابرکاستل نقش خود را به عنوان یک مجموعه معتبر جهانی با ریشه آلمانی استحکام بخشید.

در حال حاضر این شرکت به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده مداد، خودکار و لوازم جانبی نقاشی شناخته می‌شود.

محصولات فابرکاستل
محصولات این شرکت در سه دسته لوازم نوشت‌افزار مانند مداد، خودکار و خودنویس، کالاهای جانبی مانند پاکن و تراش و وسایل طراحی، نقاشی و ساخت کاردستی قرار دارد.

برخی از محصولات محبوب این شرکت عبارت است از:

مداد طراحی ۹۰۰۰ فابر کاستل: این محصول یک مداد کلاسیک است که برای اولین‌بار در سال ۱۹۰۵ به بازار عرضه و کیفیت و درجه سختی بسیار مطلوب آن باعث شد مورد استفاده هنرمندان و تصویرگران قرار گیرد. سرب موجود در این مداد به طور کامل به چوب محافظ چسبیده و در برابر شکستگی مقاوم است.

مدادرنگی ۱۲۰ رنگ فابر کاستل مدل Polychromos: این محصول بین‌المللی توسط متخصصان و افراد حرفه‌ای ارزش‌گذاری شده است؛ مداد رنگی ۱۲۰ رنگ فابر کاستل مدل Polychromos ابزاری منحصر به فرد برای نقاشی شناخته می‌شود و برخلاف دیگر مدادرنگی‌ها با حلال‌ها قابل ترکیب است. هنرمندان سراسر جهان از این مجموعه به دلیل رنگدانه‌های درجه یک و استحکام بالا استفاده می‌کنند.

مداد آبرنگ فوق حرفه‌ای فابر کاستل مدل ALBRECHT DURER: مدادهای آبرنگ این شرکت برای طراحی، سایه‌زدن و نقاشی روی آبرنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و از بالاترین کیفیت رنگدانه‌ها برخوردار است. بسته به کاغذ مورد استفاده رنگدانه‌های این محصول می‌تواند کاملاً در کاغذ حل شده و ماننده رنگ‌های کلاسیک آبرنگ ترکیب شود.

قلم هنرمند فابر کاستل Faber Castell Pitt: این شکرت تمام مزایا جوهرهای طراحی را در یک قلم مدرن و آسان گردآوری کرده است؛ قلم هنرمند با داشتن جوهر نقاشی رنگدانه‌دار و بسیار سبک محصولی ایده‌ال برای طراحی، اسکچ، نقشه‌های دقیق فنی، طراحی مد و تصویرسازی محسوب می‌شود. این قلم باکیفیت و بادوام در رنگ‌ها و نوک‌های مختلف تولید شده و به راحتی به شما امکان ایجاد خطوط باریک یا پهن را می‌دهد.‌