مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: به منظور جلوگیری از وقوع بحران در بارندگی‌های سیل‌آسا در ۴۵ نقطه کرمانشاه اصلاح شبکه فاضلاب انجام شده است. علیرضا کاکاوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه در طول ۶ ماه ابتدای امسال اقداماتی برای فصل بارندگی و جلوگیری از بحران ناشی از […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: به منظور جلوگیری از وقوع بحران در بارندگی‌های سیل‌آسا در ۴۵ نقطه کرمانشاه اصلاح شبکه فاضلاب انجام شده است.
علیرضا کاکاوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با بیان اینکه در طول ۶ ماه ابتدای امسال اقداماتی برای فصل بارندگی و جلوگیری از بحران ناشی از بارندگی‌های سیل‌آسا انجام شده است اظهار داشت: در زمینه توسعه و اصلاح شبکه ۱۳ پیمانکار به خدمت گرفته شده که ۴۵ نقطه در خیابان‌ها و کوچه‌های شهر کرمانشاه که مشکل اساسی داشتند ساماندهی شده است.

وی با اشاره به اینکه طول شبکه مشکل‌دار یا فرسوده در کوچه‌های مذکور از ۵۰ تا ۳۰۰ متر بود عنوان کرد: این شبکه‌ها به‌طور کامل بازسازی شدند و ۴۵ مورد شبکه جدید جایگزین شده است.

کاکاوند افزود: در محله شریعتی کرمانشاه که آب‌های سطحی و فاضلاب به صورت مشترک جمع‌آوری می‌شود حدود ۴۰۰ متر با لوله سایز ۱۲۰۰ کار شد که بسیار مشکل و هزینه‌بر محسوب می‌شود که البته این طرح در سال‌های آینده تکمیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در شهرک دولت‌آباد نیز حدود ۳۷۵۰ متر توسعه و اصلاح شبکه انجام شده است گفت: در کوچه‌های بافت فرسوده جنوب شهر ۱۳۰۰ متر اصلاح شبکه انجام شده که گاهی عرض کوچه یک متر با عمق ۶ متر بوده است.

کاکاوند با بیان اینکه در سطح امور آبفا منطقه‌ دو شهر کرمانشاه و حدفاصل میدان آزادی تا قره‌سو ۱۵۰۰ متر اصلاح شبکه انجام شده است گفت: حجم کار توسعه و اصلاح شبکه بالا است و پیمانکاران در حال انجام کار هستند و تلاش می‌شود از بروز بحران در زمان بارندگی جلوگیری شود‌.

کاکاوند هدایت آب‌های سطحی به شبکه فاضلاب را از مشکلات موجود عنوان کرد و گفت: این اقدام مشکلات و خسارت بسیاری را بر شبکه فاضلاب تحمیل می‌کند و علاوه بر این سبب می‌شود هنگام بارندگی، آب و فاضلاب به منازل مردم وارد شود زیرا شبکه‌های فاضلاب برای هدایت آب‌های سطحی طراحی نشده است.

وی افزود: به طور عمده ۱۰۵ مورد هدایت آب‌های سطحی به شبکه فاضلاب گزارش شده که از همشهریان گرامی و دستگاه‌های مرتبط انتظار می‌رود اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود آب‌های سطحی به شبکه انجام شود.

انجام ۳۱۰۰ عملیات رفع گرفتگی فاضلاب در کرمانشاه

در همین حال، معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اینکه در زمینه نگهداری و بهره‌برداری از شبکه فاضلاب اقدامات بسیاری انجام شده است اظهار داشت: در ۶ ماه ابتدای امسال حوادثی در زمینه شبکه فاضلاب شهر کرمانشاه رخ داده که ۱۷۰۰ مورد مربوط به جمع‌آوری و دفع فاضلاب بوده که همه برطرف شدند.

ایرج شهبازی با بیان اینکه در ۶ ماه ابتدای امسال ۳۱۰۰ مورد گرفتگی انشعاب فاضلاب از سوی مردم در شهر کرمانشاه گزارش و رفع شد گفت: ۶۶۳ مورد حادثه بر اثر استفاده ناصحیح و ورود اجسام فیزیکی به منهول فاضلاب گزارش و لایروبی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی در طول سال در زمینه نگهداری و تعمیرات انجام می‌شود افزود: در ۶ ماه ابتدای سال حدود ۳۴۰ کیلومتر شستشوی شبکه انجام شد که از وقوع حادثه در زمان بحران پیشگیری شود.

شهبازی با بیان اینکه ۵۴۴۵ مورد لایروبی منهول انجام شده است گفت: گاهی منهول‌ها بعد از آسفالت خیابان‌ها پوشیده می‌شوند که ۴۹۰ مورد هم‌سطح‌سازی در این زمینه انجام شده است.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به اینکه گاهی دریچه‌ها بر اثر عبور ماشین‌آلات تخریب می‌شوند که ۷۷۶ مورد تعویض انجام شده است افزود: ۳۸۷ مورد مرئی‌سازی دریچه‌های فاضلاب انجام شده است‌.