در پی اعلام حذف ارز ترجیحی و آزاد سازی قیمت ها از سوی دولت و متعاقب آن ایجاد التهاب در جامعه ظهر امروز(سه شنبه ۲۱ اردیبهشت) نشست تنظیم بازار در سالن جلسات دادسرای کرمانشاه برگزار گردید. به گزارش چویر نیوز شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب دادسرای مرکز کرمانشاه خطاب به تیم های نظارتی و […]

در پی اعلام حذف ارز ترجیحی و آزاد سازی قیمت ها از سوی دولت و متعاقب آن ایجاد التهاب در جامعه ظهر امروز(سه شنبه ۲۱ اردیبهشت) نشست تنظیم بازار در سالن جلسات دادسرای کرمانشاه برگزار گردید.
به گزارش چویر نیوز شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب دادسرای مرکز کرمانشاه خطاب به تیم های نظارتی و بازرسی دستگاه های اجرایی و نظارتی اظهار داشت: اعلام حذف ارز ترجیحی از سوی رئیس جمهور به عنوان یک تصمیم ملی تلقی می شود که متاسفانه باعث ایجاد التهاب در بازار شد لذا ضرورت دارد که همه دستگاه های اجرایی و نظارتی هماهنگی کامل داشته باشند و برای عبور از این شرایط می بایستی همگی کمک کنیم تا بازار به آرامش برسد.
کرمی افزود: باید نظارت ها بگونه ای باشد که کالاها بیش از قیمت مصوب نرخ گذاری نشود. همچنین از افزایش قیمت کالاهایی که ارتباطی به حذف ارز ترجیحی ندارند جلوگیری شود.
دادستان اظهار داشت: می بایستی نظارت بازرسین اتاق اصناف، سازمان صمت، جهاد کشاورزی و تعزیرات به صورت مستمر ادامه یابد و با رانت خواری افراد سود جو به شدت برخورد شود.
شهرام کرمی ضمن حمایت از پلمپ طولانی مدت مراکز عرضه کالاهای اساسی حتی بابت کمتر از سه مرتبه تکرار تخلف احتکار و گران‌فروشی افزود: نباید به کسانی که با گران‌فروشی با پول مردم بازی می کنند رحم کرد و علاوه بر جریمه با نصب بنر و اعلام عمومی به اعتبار و وجه شأن می باید لطمه زد.
وی از آمادگی دستگاه قضایی برای مجازات سودجویانی که به مردم رحم نمی کنند خبر داد و افزود: هیچ جایی نباید مصون از بازرسی باشد.
دادستان کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: نان آخرین سنگر قشر ضعیف جامعه است لذا می بایستی نظارت بر نانوایی ها بیشتر شود.
در ادامه این نشست روسای سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گزارشی از عملکرد خود را به استحضار حاضرین رساندند.
شهریار قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اظهار داشت: ظرف یک ماه گذشته تا به امروز ۷۸۰ تن برنج تایلندی، ۱۰۰۰تن برنج هندی، ۱۰۴۰تن شکر، ۹۶تن گوشت گوساله و ۵تن مرغ یخ زده در سطح استان توزیع گردیده و اکنون ۵۶۰تن مرغ منجمد در سردخانه بصورت ذخیره موجود می باشد.
محسن دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز افزود: یک شنبه گذشته و با دستور مستقیم وزیر کلیه فعالیت های معمولی سازمان در سراسر استان را جهت بازرسی در سطح عرضه تعطیل کردیم که این اقدام تا روز پنج شنبه هفته جاری تداوم خواهد داشت.

  • منبع خبر : چویر نیوز