استاندار کرمانشاه باتاکید براینکه بدون مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا نمی‌توانیم محدودیتی اعمال کنیم، گفت: محدودیت‌ها نباید مانع از کسب درآمد مردم شود و باید سلامت جان و نان مردم در کنار هم‌ تامین شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه «هوشنگ بازوند» با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناگفت: […]

استاندار کرمانشاه باتاکید براینکه بدون مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا نمی‌توانیم محدودیتی اعمال کنیم، گفت: محدودیت‌ها نباید مانع از کسب درآمد مردم شود و باید سلامت جان و نان مردم در کنار هم‌ تامین شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه «هوشنگ بازوند» با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناگفت: پیشنهادات استان را برای اعمال محدودیت در مناطق قرمز از نظر شیوع بیماری کرونا به ستاد ملی ارایه خواهیم داد تا در صورت لزوم مصوب شود.
وی تاکید کرد: براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اختیارات لازم برای محدودکردن ترددها در شهرستان‌های با وضعیت قرمز را نداریم.
بازوند در بخش دیگری از صحبت‌های خود در رابطه با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف اظهارداشت: هفته‌های گذشته نحوه نظارت و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف چندان مناسب نبود اما اکنون روند نظارت براصناف و بازاریان بهتر از گذشته است.
وی با تاکید بر اینکه حفظ سلامت جامعه اولویت است، گفت: هیچ کوتاهی در زمینه نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت مردم قابل قبول نیست و باعاملان در این زمینه برخورد می شود.
استاندار کرمانشاه توضیح داد: اصناف و بازاریان باتوجه به ارتباط مستقیمی که با مردم دارند باید رعایت پروتکل های بهداشتی را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.
بازوند افزود: کمیته ویژه‌ای به منظور نظارت بر روند فعالیت اصناف و بازاریان و رعایت پروتکل های بهداشتی تشکیل شده است تا در صورت بروز تخلف از تکرار آن جلوگیری شود.
وی مهار بیماری کرونا را تنها با کمک مردم میسر دانست و گفت: تنها در صورتی می‌توانیم این بحران را پشت سر بگذاریم که مردم همچون اسفند ماه و ایام نوروز رعایت پروتکل های بهداشتی را با دقت مدنظر قرار دهیم.