مهندس بازوند استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد مدیریت و مهار بیماری کرونا: ✍️اگر امروز شاهد هستیم وضعیت کرمانشاه نسبت به ماههای گذشته و دیگر استانها از شرایط بهتری برخوردار است به دلیل همکاری گسترده و مستمر مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک، توجه به فاصله فیزیکی و عدم حضور […]

مهندس بازوند استاندار کرمانشاه در جلسه ستاد مدیریت و مهار بیماری کرونا:

✍️اگر امروز شاهد هستیم وضعیت کرمانشاه نسبت به ماههای گذشته و دیگر استانها از شرایط بهتری برخوردار است به دلیل همکاری گسترده و مستمر مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک، توجه به فاصله فیزیکی و عدم حضور در تجمع هاست.

از همراهی و مشارکت مردم فهیم استان کرمانشاه برای مبارزه با کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم و تداوم مسیر مهار کرونا منوط به استمرار این رفتار و فرهنگ مطلوب رعایت توصیه های بهداشتی است.

زحمات اعضای ستاد کرونا کادر درمانی، بهداشتی و خدماتی در مراکز ارائه خدمات و بیمارستانهای استان شایسته تقدیر است.

محدودیت های راه اندازی کارگاه های تأمین اقلام بهداشتی و به ویژه ماسک و مواد ضدعفونی کننده باید برداشته شود و به لحاظ تامین تجهیزات باید به خودکفایی برسیم.

توزیع و تهیه اقلام به سهولت انجام شود و حتما قیمت مصوب ستاد ملی مدنظر قرار گیرد.

فرمانداران در شهرستانهایی که وضعیت قرمز دارند بر اجرای پروتکل های بهداشتی و نظارت جدی بر مراسم های عروسی و عزاداری و از برگزاری تجمع ها جلوگیری نمایند.

امکان برگزاری نمایشگاه های تخصصی در استان میسر نیست.

همه محدودیت ها و ممنوعیت ها به خاطر سلامت مردم اعمال می شود و اولویت سلامت عمومی مردم است.

در خصوص مراسم های جشن اعیاد و یا عزاداری ماه محرم تابع تصمیم و نظر کارشناسان بهداشت و درمان و مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم؛ البته ستادهای استانی هم اختیاراتی دارند.

توزیع غذا در ایام محرم در هیچ محلی امکان پذیر نیست و توصیه شده است این نذری ها به صورت کمک مومنانه به اقشار آسیب دیده صورت گیرد.

توزیع شربت نذری در اماکن عمومی و سایر محل های تجمع ممنوع است.