شورای ادرای شهرستان کرمانشاه با دستور کار بررسی وضعیت رسیدگی به مشکلات بخش فیروز آباد به ریاست فضل اله رنجبر فرماندار کرمانشاه و با حضور دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و نیز مدیران دستگاه های اجرایی در محل سالن جلسات سازمان انتقال خون برگزار گردید. به گزارش چویر نیوز در […]

شورای ادرای شهرستان کرمانشاه با دستور کار بررسی وضعیت رسیدگی به مشکلات بخش فیروز آباد به ریاست فضل اله رنجبر فرماندار کرمانشاه و با حضور دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و نیز مدیران دستگاه های اجرایی در محل سالن جلسات سازمان انتقال خون برگزار گردید.
به گزارش چویر نیوز در ابتدای این جلسه رنجبر با اشاره به وضعیت مصرف آب در شهر کرمانشاه گفت: مصرف آب در کرمانشاه ۲۵ درصد بالاتر از حد طبیعی و نسبت به سال گذشته می باشد.
رنجبر افزود: عاجزانه از مردم و ادارات تقاضا دارم در مصرف آب صرفه جویی کنند. وی ادامه داد در صورت کاهش ۱۰ درصدی مصرف می توانیم به شرایط پایدار دست یابیم.
رئیس شورای اداری کرمانشاه همچنین خواستار صرفه جویی در مصرف برق بمنظور جلوگیری از قطع آب شرب و برق شهری گردید.
وی با اشاره به میزان برق مصرفی ادارات دولتی تاکید کرد ادارات دولتی موظف هستند کلیه لامپ ها و سایر مصارف خود را پس از پایان ساعت کار اداری خاموش نمایند.
ادارات دولتی تا ۹۰ درصد برق مصرفی خود را کاهش بدهند
در ادامه شورای اداری کرمانشاه مهندس مراتی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان به تشریح وضعیت برق مصرفی پرداخت و افزود: با بالا رفتن دما شاهد افزایش مصرف برق در بخش های گوناگون و در نتیجه تحمیل بار اضافی به شبکه برق هستیم.
مراتی با اشاره به مشکلات و کمبود شبکه ادامه داد: در راستای کنترل مصرف برق ۶ هزار تفاهم نامه با مراکز صنعتی، کشاورزان و ادارات منعقد نموده ایم.
وی افزود: بر اساس تفاهم نامه های منعقده چنانچه هر کشاورزی در ساعت پیک مصرف (۱۳ الی ۱۷) پمپ چاه خود را خاموش نماید ۲۰ ساعت بعدی برق مصرفی رایگان محاسبه خواهد شد.
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان از ادارات دولتی خواست طی دو هفته پیش روی ۹۰ درصد بار مصرفی خود را پایین بیاورند در غیر اینصورت ناگزیر به قطع برق آنها خواهیم بود که در این راستا بعدازظهر روز گذشته(دوشنبه ۶ مرداد) برق۴۰ اداره را قطع کردیم.
به حاشیه رفتن مدیران شهر کرمانشاه
در بخش دیگر از این نشست و پس از ارائه گزارش دستگاه های خدمات رسان از اقدامات صورت گرفته در بخش فیروز آباد دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنانی پرداخت.
رشیدی با ابراز گله مندی از به حاشیه رفتن مدیران شهرستان کرمانشاه به دلیل حضور مدیران کل استان در کرمانشاه خواستار نقش آفرینی بیشتر مدیران در انجام خدمت و رفع مشکلات مردم شد.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از گفته های خود گفت: با توجه به جمعیت ۱ میلیون ۱۰۰ هزار نفری کرمانشاه و جایگاه آن در سطح استان بودجه اختصاص داده شده به این کلانشهر را ناعدلانه و غیر قابل قبول دانست.
رشیدی افزود: ما خواهان توازن و عدالت در توزیع بودجه کرمانشاه هستیم و باید در نحوه توزیع بودجه بازنگری شود.
دکتر رشیدی در بخش دیگری از سخنان خود رو به مدیران دستگاه های خدمت رسان گفت: مدیری که به ۸ ساعت کار اکتفا کند مدیر نیست، برای ارائه خدمات به مردم لااقل ۱۲ ساعت کار مفید نیاز هست و چنانچه مدیری نمی تواند این ساعت کار به انجام خدمت بپردازد خودش کنار برود.
وی در پایان از مدیران دولتی خواست در جلسات حتما رسانه ها دعوت شوند چرا که تصمیم گیری پشت درهای بسته بمنزله نا محرم تلقی کردن ملت خواهد بود و این غیر قابل قبول است.

گفتنی است در شورای اداری شهرستان کرمانشاه برنامه توسعه سه ساله محرومیت زدایی بخش فیروز آباد از سوی کارشناسان فرمانداری تشریح و به بحث و گفتگو گذاشته شد.

تهیه و تنظیم: م . بستار