اکیپ های ناظر برداشت غلات و کلزا در شهرستان کرمانشاه تشکیل شدند. مهندس ابراهیم دارایی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: در سال‌ زراعی جاری نظارت بر برداشت محصولات و خرید گندم و کلزا توسط کارشناسان مجرب این مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی دهگانه تابعه بصورت تمام وقت و حتی در روزهای تعطیل صورت […]

اکیپ های ناظر برداشت غلات و کلزا در شهرستان کرمانشاه تشکیل شدند.

مهندس ابراهیم دارایی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: در سال‌ زراعی جاری نظارت بر برداشت محصولات و خرید گندم و کلزا توسط کارشناسان مجرب این مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی دهگانه تابعه بصورت تمام وقت و حتی در روزهای تعطیل صورت می‌گیرد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: استفاده از بذرهای اصلاح شده و مقاوم به شرایط نامساعد، تقویت مشارکت کشاورزان پیشرو در تولید، انتقال یافته‌های تحقیقاتی به مزارع، تشکیل گروه‌های نظارتی و افزایش نظارت از مهمترین برنامه‌های اجرا شده برای ارتقای کمی و کیفی گندم تولیدی در شهرستان کرمانشاه بوده است.

دارایی افزود: در راستای نظام نوین ترویج و با هماهنگی اداره تولیدات گیاهی شهرستان۱۵ اکیپ ناظر برداشت غلات و کلزا از شروع برداشت در اراضی این شهرستان مشغول به کار شده اند و به منظور حمایت از تولید کنندگان و حفظ و صیانت از تولید ملی، کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی دهستان های تابعه و ستاد مدیریت در قالب اکیپ های ناظر برداشت در مزارع شهرستان حضور پیدا کرده و بر عملیات برداشت بصورت تمام وقت از نزدیک نظارت داشته و نکات فنی را در خصوص کنترل ریزش محصول به کمباین داران و بهره برداران ارائه می کنند و برای کمباین های بازدید شده کارت معاینه فنی صادر می شود.

دارایی ادامه داد: همچنین ۱۵ مرکز خرید در شهرستان کرمانشاه، گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را خریداری می کنند که تمهیدات لازم برای تحویل آسان و به موقع گندم کشاورزان در این مراکز فراهم شده است.

وی در پایان با بیان اینکه برای پایداری تولید محصول گندم، ناگزیر به کشت کلزا هستیم و به همین دلیل باید نهایت مساعدت در خرید کلزا معطوف شود، گفت: تاکنون بیش از ۶۵۰ هکتار کلزا در شهرستان‌ کرمانشاه برداشت شده که میزان کلزای تحویلی حدود ۱۲۳۶ تن بوده است و در این زمینه ۴ مرکز خرید کلزا در شهرستان فعال است.