شهرام کرمی که در جمع اصحاب رسانه سخن می گفت ضمن تاکید بر حق تفکیک قوا خواهان ورود نهادهای نظارتی و امنیتی به موضوع تله کابین طاقبستان شد. دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در پاسخ به مطالبه رسانه ها مبنی بر برخورد با تخلفات احتمالی صورت گرفته در پروژه تله کابین طاقبستان و همچنین تخریب […]

شهرام کرمی که در جمع اصحاب رسانه سخن می گفت ضمن تاکید بر حق تفکیک قوا خواهان ورود نهادهای نظارتی و امنیتی به موضوع تله کابین طاقبستان شد.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در پاسخ به مطالبه رسانه ها مبنی بر برخورد با تخلفات احتمالی صورت گرفته در پروژه تله کابین طاقبستان و همچنین تخریب ساختمان خانقاه اظهار نمود: با استناد به قانون اساسی و اصل تفکیک قوا آنچنان که کسی حق ندارد در کار من دخالت کند، قوای دیگر نیز دارای استقلال بوده و من در جایگاه دادستان نمی توانم در هر کار اجرایی ورود کنم، اما چنانچه گزارشی از سوی نهادهای نظارتی و امنیتی در این خصوص به دستم برسد آنرا پیگیری خواهم نمود.
مدعی العموم در ادامه افزود: از همین تریبون و بصورت رسمی از سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و نهادهای امنیتی می خواهم تمامی جوانب مربوط به این دو موضوع را مورد بررسی قرار داده و به هر نتیجه ای که رسیدند فارغ از هر بحث سیاسی و غیر سیاسی گزارش مستند آنرا به دادستانی ارائه بدهند، من نیز قول رسیدگی عادلانه، قاطع و سریع را خواهم داد.
گفتنی است ساخت تله کابین در محوطه پارک کوهستان به یکی از جنجالی ترین پروژه های شهری در کرمانشاه تبدیل گردیده و مخالفین آن به دلیل آسیب هایی که به محوطه باستانی طاقبستان و محیط زیست منطقه وارد می نماید خواستار متوقف شدن این پروژه هستند. از طرفی همزمان با ثبت ملی میدان شهرداری سابق و لزوم حفظ معماری بافت تاریخی محدوده میدان خبر رسید که اداره کل اوقاف بعنوان مالک این ساختمان به بهانه مخروبه بودن آن در اقدامی عجولانه و غیر قانونی اقدام به تخریب کامل ملک مذکور نمود!
لازم به ذکر است که چندی پیش تعدادی از فعالین و سمن های محیط زیستی و میراث فرهنگی استان با تجمع در محل ساخت تله کابین خواهان توقف این پروژه در محل طاقبستان شدند.