رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه از تغییر شیوه اجرای آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن سال ۹۹ به صورت مجازی خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از […]

رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه از تغییر شیوه اجرای آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن سال ۹۹ به صورت مجازی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از وظایف راهبردی و پایه¬ای معاونت قرآن و عترت، حمایت از برنامه های آموزشی را عنوان کرد و اظهار داشت: جهت تحقق اهداف معاونت قرآن و عترت برنامه های آموزشی و در پی آن آزمون سراسری قرآن می باشد که از ارکان زیربنایی توسعه فرهنگ قرآنی است.
محسن کرمیان ادامه داد: برگزاری منظم و سالانه آزمون‌های سراسری قرآن و عترت یکی از اقدامات مهم، لازم و تأثیرگذار در این رابطه است که در کنار سایر حمایت‌های مادی و معنوی، از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی مؤسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور و با هدف حمایت و بسترسازی هرچه مطلوب‌تر آموزش مفاهیم قرآن و معارف اهل‌بیت(ع) در سراسر کشور انجام می‌پذیرد.
وی اعلام کرد؛ نوزدهمین آزمون قرآن و عترت با توجه به شرایط کرونایی کشور و وجود محدودیت های بسیار به صورت مجازی در سه گروه امتحانی و ۱۴ رشته در هفته اول اسفند ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه به شرح زیر برگزار می شود: آزمون در گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در دو رشته ترجمه و تفسیر سوره بقره، در گروه معارف اهل بیت (ع) در سه رشته حفظ و مفاهیم نهج البلاغه،حفظ و مفاهیم صحیفه سجادیه و سبک زندگی معصومین(ع) و در گروه حفظ قرآن کریم در ۹ رشته حفظ و مفاهیم جزء۳۰، حفظ و مفاهیم جزء اول، حفظ و مفاهیم سوره بقره، حفظ و مفاهیم ۵ جزء اول، حفظ و مفاهیم۱۰ جزء اول، حفظ و مفاهیم ۱۵جزء اول، حفظ و مفاهیم ۲۰جزء اول، حفظ و مفاهیم۲۵ جزء اول و حفظ و مفاهیم کل قرآن کریم برگزار می شود.

کرمیان؛ موارد زیر را از اهداف آزمون اعلام کرد؛
۱- سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی مؤسسات و مراکز قرآنی کشور
۲- ایجاد انگیزه در میان عموم مردم جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت
۳- راهبری آموزش‌های قرآن و عترت در مؤسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور
۴- شناسایی و معرفی نخبگان و استعداد‌های درخشان قرآنی به ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان
۵- به روز رسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور در رشته‌های مختلف آموزش قرآن و عترت.

رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در خصوص نحوه ثبت نام در آزمون مذکور گفت: هر داوطلب می تواند در تمامی رشته ها غیر حفظ قرآن کریم بدون محدودیت ثبت نام کند، آزمون در همه رشته ها به صورت اینترنتی(مجازی) برگزار خواهد شد.
وی حد نصاب قبولی در آزمون کتبی جهت اعطای گواهینامه را ۷۰ نمره اعلام کرد و افزود: به نفراتی که موفق به کسب حد نصاب قبولی شوند گواهینامه پایان دوره اعطاء می شود، همچنین پس از اعلام نتایج به دو هزار نفر از برگزیدگان بالای ۱۰ سال و ۵۰۰ نفر از برگزیدگان زیر ۱۰ سال جوایز نقدی اهدا خواهد شد.
علاقمندان به ثبت نام می توانند از تاریخ ۱‏/۱۰‏/۹۹ الی ۲۰‏/۱۰‏/۹۹ به وبگاه اینترنتی به نشانی www.quranedu.ir مراجعه نمایند و مراحل ثبت نام خود را که کاملا بصورت اینترنتی است را انجام دهند.
شایان ذکر است: همه داوطلبانی که درسال گذشته موفق به کسب نمره قبولی شده اند می توانند بار دیگر در آزمون سال جاری ثبت نام و شرکت کنند.
گفتنی است؛ مدیران موسسات قرآنی ضروری است از تاریخ ۲۴‏/۸‏/۹۹ لغایت ۱۵‏/۹‏/۹۹ با مراجعه به سامانه فوق نسبت به ثبت اطلاعات موسسه و درج تمامی موارد خواسته شده اقدام نمایند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۸۲۱۳۳۸۵ تماس حاصل نمایند.
یادآور می شود؛ برگزاری آزمون های سراسری قرآن و عترت یکی از اقدامات مهم و تاثیر گذار معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که هر ساله به صورت منظم برگزار شده است ؛ اما امسال با شیوع ویروس کرونا این معاونت آزمون را به صورت اینترنتی برگزار می کند.