اولین نشست مشترک اعضای شورای معاونین، مدیران و روسای نواحی، شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان کرمانشاه برگزار گردید.

اولین نشست مشترک اعضای شورای معاونین، مدیران و روسای نواحی، شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان کرمانشاه برگزار گردید.

به گزارش چویر نیوز، سلمان محمدی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در این نشست اظهار داشت: ما به عنوان مسئولین آموزش و پرورش باید گره گشای کار مردم باشیم و تلاش کنیم که کار مردم را راه بیاندازیم.
سلمان محمدی افزود: این مسئولیتی که به ما سپرده شده درواقع به عنوان یک امانت در دستان ماست و باید سعی کنیم امانت دار خوبی باشیم لذا از شما درخواست می نمایم محکم کار کرده و سستی در کارهایتان راه ندهید.
وی در ادامه با اشاره به حضوری شدن مدارس گفت: در طول سه سال تحصیلی گذشته که کلاس ها به صورت غیر حضوری برگزار می گردید همکاران ما مجاهدانه تلاش کردند تا روند آموزش مختل نگردد. اما از آنجا که هیچ آموزشی جای آموزش حضوری را نمی گیرد و با توجه به تبعات و لطمات آموزش غیر حضوری علاوه بر افت تحصیلی، بازماندگان از تحصیل و ترک تحصیل در حوزه روانی و اجتماعی مشکلات زیادی برای دانش آموزان درست کرد از اینرو حضوری شدن تحصیل را به عنوان یک اتفاق مبارک جشن می گیریم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: پس از این برنامه شاد تنها به عنوان فضای ارتباطی بین اولیاء، مربیان و دانش آموزان برای اطلاع رسانی می باشد و هیچ کسی در این بستر نباید تدریس نماید.
محمدی با تاکید بر توجه ویژه به رعایت مسائل بهداشتی در مدارس از مسئولین حاضر در جلسه خواست که با قدرت آموزش حضوری را پیگیری و اجرا نمایید.

وی اظهار داشت: بر اساس آنچه قانون مشخص کرده سال تحصیلی تا پایان اردیبهشت ماه بوده لذا می بایستی از تمامی وقتی که در اختیار ما قرار دارد برای آموزش استفاده کنیم و هیچ آزمونی طی این مدت برگزار نشود و تمامی آزمونها حتی در مناطق گرمسیری استان در خرداد ماه برگزار شود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان با اشاره به عدالت محوری بودن برنامه های پیش روی خواستار توجه ویژه به مناطق محروم، حاشیه ها و دانش آموزان بازمانده از تحصیل شد.
وی در ادامه انقلابی گری، مردم داری، فساد ستیزی و قانون مداری را به عنوان ارکان اصلی خدمت به مردم برشمرد.

گزارش از: م . بستار
عکس از: علی شهسواری

  • منبع خبر : چویر نیوز