به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ،شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، با تاکید بر افزایش خدمات الکترونیک در شعب دادسرای استان، اظهار کرد: در تلاشیم تا به منظور ارتقاء جایگاه دادسرا و تسریع در روند رسیدگی به درخواست های مراجعه کنندگان میزان خدمات الکترونیک را افزایش دهیم. […]

به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ،شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، با تاکید بر افزایش خدمات الکترونیک در شعب دادسرای استان، اظهار کرد: در تلاشیم تا به منظور ارتقاء جایگاه دادسرا و تسریع در روند رسیدگی به درخواست های مراجعه کنندگان میزان خدمات الکترونیک را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: در این راستا از قبل برخی برنامه ریزی ها و اقدامات همچون استقرار سامانه کنترل تردد و ثبت نام ثنا(ابلاغ الکترونیکی) را اجرایی کرده ایم.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: براین اساس امکان ورود مراجعه کنندگان به دادسرا پیش از ثبت نام در سامانه ثنا امکانپذیر نیست.

وی با بیان اینکه شاکیان می توانند برای ثبت نام در این سامانه به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: برای مراجعینی هم که در این سامانه ثبت نام نکرده اند، در ورودی دادسرا دو باجه مستقر شده اند که اقدام به ثبت نام مراجعه کنندگان در سامانه ثنا می کنند.

کرمی به برخی از مزایای این اقدام اشاره کرد و گفت: کاهش میزان ترددهای غیرضروری به دادسرا، کمک به کشف افراد کار قاچاق کن، افزایش چشمگیر صدور ابلاغیه های الکترونیک و رسیدگی سریعتر به درخواست های مراجعه کنندگان از جمله این مزیت ها به شمار می رود.

وی در پایان اعلام کرد: همشهریان که قصد دریافت خدمات از دادسرای استان دارند، باید در سامانه ثنا ثبت نام کرده و تائیدیه ثبت نام خود در این سامانه را به همراه داشته باشند.